Klára Sladká

Klára Sladká

Jsem lektorka angličtiny, překladatelka, koučka a hlavně maminka tří malých dětí. Poslední tři roky pracuji také jako redaktorka, kdy se věnuji hlavně tématům vzdělávání, rodiny, zdraví, psychologie a historie. Tato témata jsou mi totiž nejbližší a mám o nich také největší přehled. Zajímají mne také záhady, nevysvětlené či nevysvětlitelné úkazy a paranormální jevy.

Jmenuji se Klára Sladká a k lásce k historii mě přivedl skvělý učitel na střední škole, který vždy zdůrazňoval důležitost příběhu oproti datům, která je vždy snadné dohledat. Tento zájem jsem prohloubila při studiu na vysoké škole, ačkoli (vzhledem k mému studijnímu zaměření), se historická témata omezila na ta, související s anglicky mluvícími zeměmi. Na vysoké škole jsem také začala hodně psát. Od toho jsem na nějakou dobu upustila, když jsem se začala naplno živit jako lektorka a překladatelka.

Po narození dětí jsem začala opět více psát a vrátila jsem se k historickým tématům, protože v nich můžeme najít mnoho stále platných principů, rad a poučení. Dlouhodobě se zajímám též o zdraví (a nemoci), jak fyzické, tak duševní, paranormální jevy a záhady všeho druhu.

K mým dalším zálibám patří hlavně četba a cestování, i když, vzhledem k nízkému věku dětí, se současně potulujeme hlavně po naší krásné vlasti.
Mám to štěstí, že mohu skloubit své zájmy, rodinu a práci a trávit tak vlastně veškerý svůj čas činnostmi, které jsou pro mě příjemné, radostné a obohacující.

Všechny moje pracovní činnosti jsou totiž i mými velkými koníčky, které mě neskutečně naplňují. Není totiž lepšího pocitu než zjištění, že vaše práce je také vaší vášní.

E-mail autora [email protected]