O nás

Web NESPECHEJ.cz je internetový magazín, který má za úkol vás trochu vzdělat, trochu pobavit, trochu přimět k zamyšlení a občas vám může z našich článků trošičku naskočit husí kůže. Přinášíme rozmanitý obsah, ale primárně se snažíme zaměřit na historii, která je pro nás stále extrémně poutavým tématem. Rádi o ní píšeme a jsem rádi, když vás baví. V naší redakci se nacházejí jak studovaní odborníci, tak i ti, kteří ve svém volném čase historií skutečně žijí.

Eskymáci - výměna manželek

Z historie se můžeme nejen poučit, ale zároveň nás neustále překvapuje. Rádi pro vás hledáme střípky neznámé historie, zajímavosti, které se jen tak nikde nedočtete. Ale samozřejmě píšeme i o notoricky známých věcech a příbězích, které je vždy dobré znát, nebo si je připomenout. Témata nacházíme ve starodávných zvyklostech, ve zkoumání světových etnik, která již zanikla, nebo stále pokračují a navazují na své opravdu staré kořeny. Extrémně nás baví psát o životních osudech historicky známých osobností. Občas se u nich zapomíná, že to byli také jen lidé, a nejen nejlepší panovníci, bojovníci, objevitelé nebo spisovatelé.

Karel IV.

Čas od času vám nabídneme tajemno, trochu konspirační teorie nebo ufo tematiky. Toto jsou naprosto úžasné, někdy až neuvěřitelné, příběhy, které nás popíchnou k tomu, abychom se “podívali za roh”. Nemusíme všemu věřit, ale někdy je třeba vybočit ze zaběhlého uvažování a nechat hlavu otevřenou.

Jednoduše - snažíme se pro vás připravit koktejl zajímavostí a historie, který je vhodný pro volný čas, nebude vás nudit a zpříjemní vám jakýkoliv den.

To je naše poslání

Za všechny naše redaktory vás zdraví šéfredaktorka, Lucie Kolaříková.
[email protected]
Další kontakty na redakci
Sledujte nás na Facebooku
NESPECHEJ.cz