Mgr. Lucie Sobotová

Mgr. Lucie Sobotová

Jsem nadšená milovnice starších dějin a historických záhad. Své spisovatelské vášně krotím psaním historických článků. Vystudovala jsem matematiku a biologii, kterou jsem i vyučovala na gymnáziu.

Nejvíce se zajímám o období evropského středověku, starověk a pravěk. Neomezuji se pouze na oblast starších dějin, ale ráda se dozvídám nové informace v širším kontextu. Z historie mne nejvíce baví různé zajímavosti, témata v související s přírodními vědami, medicínou, různými vědeckými pokroky, ale také záhady a mytologie.

Mám potřebu porozumět souvislostem do hloubky a mít v nich řád. Už od školních let mě fascinovaly pověsti, mýty a fantasy literatura. V minulosti jsem se také věnovala psaní a ilustrování fantasy příběhů, což mi pomohlo rozvíjet kreativitu a fantazii. Zájem o historii prohloubilo cestování po Evropě a poznávání tamních historických památek.

Ráda čtu knihy, zejm. historické romány a detektivní příběhy českých autorů, nepohrdnu ale ani zahraničními spisovateli. Se zájmem sleduji historické dokumenty, filmy a seriály.

Narodila jsem se v roce 1993 ve Slavonicích a od roku 2009 žiji v Českých Budějovicích. Vystudovala jsem biologii a matematiku na Přírodovědecké fakultě Jihočeské univerzity a tyto obory jsem vyučovala na gymnáziu v Českých Budějovicích. Nyní jsem na rodičovské dovolené s dvěma dětmi, kterým věnuji většinu svého času.

Ve volných chvílích relaxuji nad studováním a sepisováním historických článků. Mezi mé další zájmy patří pěší turistika, příroda, práce okolo rodinného domu a zahrady, kreslení, divadlo a hudba.

E-mail autora [email protected]