„Za peníze si život nekoupíš“ aneb 10 nejbohatších muzikantů, kteří zemřeli příliš mladí

„Za peníze si život nekoupíš“ aneb 10 nejbohatších muzikantů, kteří zemřeli příliš mladí

Foto: Stefano Chiacchiarini '74/ Shutterstock

Aktualizováno:
4 min
Pamatujte, že každý komentář bývá zprávou o komentujícím.
Děkujeme za vaše komentáře.

Ve zprávách často slýcháme, že v mladém věku zemřel další z oblíbených umělců. Může to být úmrtí na „nepředvídanou diagnózu“, závislost na drogách, alkoholu nebo „psychickou nestabilitu“, která vedla k jejich předčasným odchodům.

Truchlíme nad jejich ztrátou bez ohledu na jejich původ, protože jakýkoli ztracený život generuje chybějící kousek z hudebního vesmíru. Zde je seznam umělců, kteří zemřeli za několik posledních dekád mladí a zanechali po sobě nemalé jmění:

10. Whitney Houston - 20 milionů dolarů

Americká zpěvačka a herečka byla v roce 2012 ve věku 48 let nalezena v bezvědomí ve vaně. Přestože její smrt byla posouzena jako nehoda, zřejmě k ní přispěla srdeční choroba a kokain, jehož byla chronickým uživatelem.

9. Tupac 2Pac Shakur – 40 milionů dolarů

Americký rapper, básník a herec. Guinessova kniha rekordů jej uvádí jako nejúspěšnějšího rappera historie se 75 miliony prodaných hudebních nosičů. Jeho písně se zaměřovaly na kontroverzní problémy ve společnosti. Založil skupinu jménem Outlaw Immortalz. V roce 1994 byl postřelen, zabit byl roku 1996 z projíždějícího auta dosud neznámými pachateli. Kdyby žil, zcela jistě by jeho jmění exponenciálně rostlo.

8. Avicii – 50 milionů dolarů

Jeho skutečné jméno bylo Tim Bergling a byl to DJ, skladatel a „elektronický“ hudebník, který se svými písněmi vedl hitparády. Kariérní problémy ho stihly již rok poté, co se rozjela jeho sláva. Kvůli požívání alkoholu mu odstranili slepé střevo a žlučník. Nadále se jeho zdravotní stav zhoršoval, přešel na léky proti bolesti a byl psychicky labilní. Avicii ukončil svůj život v roce 2018 ve věku 28 let a jeho rodina na jeho počest založila Nadaci Tima Berglinga.

7. Freddie Mercury – 100 milionů dolarů

Tento jedinečný zpěvák rockové skupiny Queen, producent i skladatel se v roce 1987 nakazil nemocí AIDS, která pomalu vyčerpávala jeho tělo, a zemřel po boji s ní v roce 1991.

6. Kurt Cobain – 100 milionů dolarů

Americký zpěvák, kytarista, skladatel, hlavní zpěvák a zakladatel grungeové skupiny Nirvana trpěl onemocněním žaludku i chronickou bronchitidou, ale to ho nezabilo. Cobain se několikrát pokusil o sebevraždu a potýkal se s drogovou závislost, která nakonec vyústila v jeho smrt ve 27 letech. Použil brokovnici a směs drog.

Reklama

5. Bob Marley – 130 milionů dolarů

Jamajský skladatel a zpěvák, který se přestěhoval do Anglie, zemřel v pouhých 36 let. Lékaři mu našli pod nehty rakovinový melanom, ale Marley odmítl nechat si vzít celý prst. Rakovina se mu rozšířila do mozku, jater i plic. Zemřel roku 1981 na Floridě a jeho poslední slova patřila synovi Ziggymu: „Za peníze si život nekoupíš".

4. Jimi Hendrix – 175 milionů dolarů

Proslavila ho kariéra trvající pouze čtyři roky, kdy skládal, zpíval a především hrál na kytaru. Byl hlavní hvězdou Woodstocku a absolvoval několik turné po světě. Pád Hendrixe způsobila jeho závislost na drogách a alkoholu, která ho občas vedla k násilnostem. Okolo jeho smrti panuje spousta nejasností, oficiálně zemřel na udušení zvratky po předávkování prášky na spaní, ale svou roli zde zřejmě sehrál i jeho manažer – mluví se o vraždě. Stalo se tak v Jimiho 27 letech.

3. Elvis Presley – 300 milionů dolarů

Umělec zemřel, když mu bylo pouhých 42 let. Po konci manželství s Lindou Thompsonovou začal s drogami, což mělo velký dopad na jeho tělo, a vedlo to k několika zdravotním problémům až ke smrtelnému infarktu.

2. Michael Jackson – 600 milionů dolarů

Ikonický skladatel, zpěvák a tanečník zemřel v pouhých 50 letech. Trpěl kožním onemocněním zvaným vitiligo, při kterém pokožka ztrácí pigment. Zemřel před turné v roce 2009 na infarkt a bylo zjištěno, že smrt byla způsobena předávkováním. 

1. John Lennon – 800 milionů dolarů

Známý zpěvák skupiny Beatles a skladatel se na začátku své kariéry se obrátil k užívání LSD, ale nakonec ho přestal brát. John byl zavražděn fanouškem jménem Mark David Chapman, který ho čtyřikrát střelil do zad. V nemocnici byl prohlášen za mrtvého, a to ve věku 40 let.

Prachy, neprachy – v prach se obrátíš.

Reklama
Zdroj článku:
Reklama