Toužíte po krásném, zářivém úsměvu? Poradíme vám jak na to z pohodlí domova

Toužíte po krásném, zářivém úsměvu? Poradíme vám jak na to z pohodlí domova

Foto: Shutterstockcom

Aktualizováno:
3 min
Pamatujte, že každý komentář bývá zprávou o komentujícím.
Děkujeme za vaše komentáře.

V dnešní době je spousta možností, jak si nechat vybělit zuby. Existují různé výrobky z lékárny nebo drogerie, jako jsou bělící pasty, gely atd. Možností je i návštěva odborníka, ale u těch se cena za vybělení zubů může vyšplhat až na několik tisíc korun. Proto dnes přicházíme s různými tipy, jak si vybělit zuby v pohodlí domova a ušetřit tím nejen svůj čas, ale i peníze.

Proč vám vlastně zuby zežloutly?

Příčin může být hned několik, ale mezi ty hlavní patří nedostatečná hygiena, konzumace nevhodných potravin, kouření, starší věk, genetické dispozice nebo třeba vedlejší účinky léků, které užíváte. 

Zde je několik možností, které vaše zuby pomůže vybělit do dokonalosti:

1. Jedlá soda a peroxid vodíku

Tato kombinace perfektně odstraní plak a bakterie z vašich zubů. Stačí smíchat jednu polévkovou lžíci jedlé sody a dvě polévkové lžíce peroxidu vodíku. Vytvoříte tím takovou kašovitou hmotu, kterou budete využívat místo zubní pasty. Důležité je si na konci důkladně vypláchnout ústa. 

Pozor! I přes opravdu rychle viditelný výsledek je ale důležité používat tyto dvě ingredience pouze občasně. Jejich časté užívání může totiž po určitém čase způsobit narušení zubní skloviny.

Reklama

2. Kokosový olej

Tento olej také dokáže odstranit plak i bakterie, díky čemuž dochází k vybělení vašich zubů.

Vhodné je používat BIO kokosový olej, který si dáte do ústní dutiny (zhruba 1-2 lžíce) a minimálně 15 minut převalujete v ústech. Důležité je, abyste olej nespolkli a po určené době ho vyplivli. Opět si důkladně propláchněte ústa. Poté přichází vaše klasická hygiena čištění zubů.

3. Slupky z ovoce

Takový pomeranč, citrón nebo banán má slupku, která vám může pomoci s vaším bělením zubů. 

Slupkou stačí lehce přejíždět přes vaše zuby po dobu cca 2-5 minut. Poté vypláchněte a vyčistěte zuby jako obvykle. 

4. Aktivní uhlí

Aktivní uhlí je prospěšné nejen pro vaše střevní problémy nebo pleť, ale může zatočit i se zažloutlými zuby. Stačí rozkousat v ústech jednu tabletu uhlí a práškem si vyčistit zuby. Buďte jemní, zejména v okolí dásní, nechcete si je přece ničím poničit. 

Víte, které potraviny byste měli co nejvíce omezit, abyste v zápětí vašeho vybělení neměli po pár dnech nebo týdnech zažloutlou barvu zpět?

 1. káva
 2. červené víno
 3. coca-cola, pepsi, kofola apod. 
 4. čokoláda
 5. černý čaj
 6. borůvky, ostružiny
 7. červené kapie
 8. kečup, sójová omáčka

Které potraviny naopak bělost podporují a čistí vaší sklovinu? 

 1. ovoce a zelenina (jablko, hruška, pomeranč, jahody, mrkev, okurka, celer)
 2. kedlubna
 3. květák
 4. špěnát
 5. sýr 

Nemusíte se ale stydět, pokud váš chrup není jako z reklamy. Pamatujte, že přirozená barva zubů není sněhově bílá ale lehce nažloutlá. Pokud ale po zářivém úsměvu opravdu toužíte, můžete využít i jiné, profesionální techniky - například v ordinaci vašeho zubaře.

Reklama
Zdroj článku:
healthline.com
Reklama