Barvami roku 2021 jsou šedá a žlutá. Tuhle kombinaci si zamilujete

Barvami roku 2021 jsou šedá a žlutá. Tuhle kombinaci si zamilujete

Foto: Sebastian Duda/ Shutterstock

Aktualizováno:
2 min
Pamatujte, že každý komentář bývá zprávou o komentujícím.
Děkujeme za vaše komentáře.

Pantone Color Institute každoročně volí barvu, která bude udávat trendy v módě i designu. Pro letošek se jedná dokonce o kombinaci barev. Představujeme vám letošní hit: kombinaci šedé a jasně žluté barvy.

Dvojice k pohledání

Kombinace klasické šedé (Ultimate Grey) a jasně žluté barvy (Illuminating) se nyní promítne nejen v bytovém designu, ale také v módě, umění i životním stylu. Nutno dodat, že opravdu zvolili dobře. Zatímco klasická šedá představuje příjemný základ a uklidňuje, žlutá dodá celku šmrnc a punc jedinečnosti.

Šedá vyjadřuje situaci, kdy jsme si sáhli na dno

Proč vybrali právě tuto kombinaci barev? Šedá prý symbolizuje to, čím jsme si v uplynulých měsících museli projít. Kolektivní pocity deprese, šeď oblohy i chodníků. Všichni jsme dosáhli bodu, kdy se naše duše nalézala ve stavu totální prázdné šedi.

A přišla naděje

Jako světlo na konci tunelu se k šedé přidala právě jasně žlutá. Vyjadřuje naději, doslova úsvit naděje nad temnou krajinou. Každý si pod slovem naděje představme, co nám je v této době vlastní. Každopádně tato barevná kombinace se skvěle hodí nejen do interiéru, ale i jako velká výzva pro obměnu šatníku.

Že by vzletné myšlenky vycházely z něčeho jiného?

Zlí jazykové ale tvrdí, že tato kombinace nemá žádný hlubší podtext a jedná se pouze o kopírování barev, které pro své umělecké dílo Comedian použil sochař a umělec Maurizio Cattelan. Ano, přesně to dílo, kdy byl v prosinci 2019 na stěnu šedou páskou připevněn banán.

Máte v plánu plně souznít s barvami letošního roku? Proměňte svůj příbytek. Dejte se do tvoření uměleckých děl. Nebo se odhodlejte k tomu, abyste klasickou modrou, která našim šatníkům vévodila loni, poslali o dům dál.

Reklama
Zdroj článku:
Reklama