Petra Bartoňová

Petra Bartoňová

Vítám vás ve světě, kde se vášeň pro cestování, historii a fascinace Inuity, indiány a různými kmeny spojují v jedno. Jsem člověkem mnoha zájmů. Velice ráda cestuji, poznávám nová zajímavá místa a také lidi.

Cestování je pro mě nekonečným zdrojem radosti a objevování. Miluji ten pocit, když opouštím známé prostředí a otevírám dveře do neznáma. Při každém putování se snažím proniknout do kořenů historie daného místa a pochopit kulturu a tradice jeho obyvatel. Svět je plný pokladů, které se snažím odhalovat a vnímat skrze oči cestovatele i historika.

Mým velkým zaujetím jsou inuité, indiáni a různé další kmeny. Jejich dědictví a životní styl mě naprosto uchvacují. Fascinuje mě jejich moudrost, jejich schopnost žít v souladu s přírodou a jejich silné společenské vazby. Snažím se co nejvíce zjistit o jejich tradicích, zvycích a historii. A když mám tu možnost, vypravím se na místa, kde tyto kultury dosud žijí, abych se jim mohla ještě blíže přiblížit.

Nestačí mi jen cestovat a poznávat nová místa. Chci sdílet své zážitky a poznatky s ostatními. Proto se věnuji psaní cestopisů a článků, abych mohla přiblížit méně známá místa a ukázat světu krásy a poklady, které jsem objevila. Věřím, že cestování a poznávání jiných kultur může obohatit nejenom mě, ale i všechny ostatní. A tímto sdělením se snažím inspirovat ostatní k tomu, aby také otevřeli svá srdce a mysli novým zážitkům.

Jsem neúnavnou badatelkou, která se nebojí vydat se na dobrodružství a prozkoumat svět kolem sebe. Moje vášeň pro cestování, historii a inuity, indiány a různé kmeny mě pohání vpřed a dodává mi energii pro další objevy.

 

E-mail autora [email protected]