Rekonstruujete byt, či dům? Sami, nebo zvete profesionály? Vyvarujte se těchto 5 chyb

Rekonstruujete byt, či dům? Sami, nebo zvete profesionály? Vyvarujte se těchto 5 chyb

Foto: Zakhar Mar / Shutterstock

Aktualizováno:
3 min
Pamatujte, že každý komentář bývá zprávou o komentujícím.
Děkujeme za vaše komentáře.

Plánování rekonstrukce, renovace nebo dokonce přestavby vašeho domu je úžasný projekt, ale také obrovský úkol. Většina lidí se ponoří do předělávek bez předešlého plánování, rozvrhu a organizace práce. Ať už rekonstruujete poprvé sami, nebo jste profesionálem, vždy existuje šance, že se něco velkého nebo malého může pokazit.

Vědět, kterým chybám se snadno vyhnout, může být obrovskou pomocí zejména z dlouhodobého hlediska. Seznamte se s několika chybami při renovaci, kterým se majitelé domů jako jste vy, mohou bez námahy vyhnout:

1. Křivě nalepené tapety

Pro lidi, kteří sami provádějí rekonstrukce domů, je jednou z největších chyb, které mají tendenci dělat, použití tapety, která není nalepena rovně. Stačí jen jeden šikmý kus a celá místnost je zkažena. Nejlepší rada, kterou můžeme dát, je tapety sundat a začít znovu. Není nic horšího, než tapetovat místnost s vymalovanou zdí „válečkem“. Jednoznačně kopeme za kutily, ale zde se opravdu přesvědčte, že je to provedeno správně!

2. Nové baterie netěsní a záchod protéká

Jedná se spíše o běžnou chybu, která se může stát, pokud jsou vaše renovace kutilské, to však neznamená, že se to nemůže stát, pokud si najmete řemeslníka. Důvodem, proč nová zařízení v koupelně a na toaletě špatně těsní je ten, že staré těsnicí materiály, jako je instalatérský tmel, těsnicí teflonová páska nebo voskový kroužek pod toaletou nebyly odstraněny. Nejlepší je odmontovat umyvadlo, záchod atd., odstranit všechny stopy starých tmelů, vyčistit a znovu aplikovat čerstvý tmel nebo silikon. Určitě nechcete dodělat přestavbu, nastěhovat se a pak řešit úniky vody.

3. Nežádáte reference a doporučení

Pro lidi, kteří se rozhodnou nejít cestou kutilství a dávají přednost najímání profesionálů, je nezbytné vyžádat si co nejvíce doporučení nebo přečíst recenze na práci profíků. Nenajímejte si jednotlivce na základě toho, že jsou levní nebo dostupnější. Dalším dobrým tipem je navštívit předchozí působiště a klienty dodavatelů nebo designérů, které si chcete najmout.

4. Špatný odstín nátěru

Není nic horšího, než vymalovat celou místnost barvou, o které jste si mysleli, že se vám líbí, ale ukázalo se, že je skutečně ošklivá. I když existuje mnoho způsobů, které lze udělat pro vyřešení „přešlapu“, může to být nákladné a časově velmi náročné. Před rozhodnutím o barvě vám doporučujeme použít vzorky barev na malé části natírané plochy nebo vzorníky barev pro přiložení k ploše.

5. Neptáte se dostatečně

To je často velká chyba, kterou mnoho lidí dělá - nekladou dost otázek! Musíte se ptát co nejvíc - žádná otázka není hloupá nebo směšná. Bez ohledu na to, že vydáváte svoje peníze, zasloužíte si vědět, za co utrácíte pro dokonalý domov. Nikdy se neciťte špatně, zvláště pokud něčemu nerozumíte! Ať už provádíte přestavbu sami, nebo si najímáte profesionály, nezapomeňte získat všechny potřebné informace. Určitě se vyvarujte chyby, která pramení z neznalosti!

Reklama
Zdroj článku:
Reklama