K čemu slouží mužům bradavky? Jsou navíc? Příroda si usnadňuje práci, ale ví, co dělá

K čemu slouží mužům bradavky? Jsou navíc? Příroda si usnadňuje práci, ale ví, co dělá

Foto: Roman Chazov/ Shutterstock

Aktualizováno:
2 min
Pamatujte, že každý komentář bývá zprávou o komentujícím.
Děkujeme za vaše komentáře.

Na lidském těle najdeme mnoho částí, které prakticky na první pohled jakoby neměli svůj význam. Například slepé střevo, ochlupení v podpaží a mužské bradavky. Zdá se však, že všechny části lidského těla smysl mají. My ho akorát neznáme. Vědci se tentokrát podívali právě na mužské bradavky a pochopíte, že na ně mohou být muži opravdu hrdí. Určitě nejsou navíc.

Chybný pohled biologie

Vědci se na lidské tělo dívají často jen jednostranně. Jakmile identifikovali bradavky jako základ kojení dětí, začalo jim vrtat v hlavě, na co jsou tedy bradavky mužem. Jenže evoluce člověka nepočítá nutně jen s pragmatismem. Zabývá se i jinými funkcemi lidského těla. Bradavky na mužské tělo jednoznačně patří.

Mužům se tvoří bradavky jako ženám

Jedním z důvodů, proč mají muži bradavky, je, že příroda si chtěla usnadnit práci s "výrobou" člověka a tak ho postavila na jednom základním modelu. To v praxi znamená, že lidské tělo se až do jistého momentu vytváří stejně u chlapců i u dívek. Rozdílné funkcionality se objevují přibližně v druhém měsíci těhotenství a až v desátém týdnu se dá například z krve zjistit, jaké pohlaví bude mít dítě. Základ máme všichni stejní a do tohoto základu patří i bradavky.

Rozdělí nás puberta

Přibližně do puberty mají muži stejné bradavky jako ženy. No hormonální změny v ženských prsou vytvoří prsní tkáň připravené k produkci mléka a kojení. Avšak ani muži nezůstanou na prázdno. Mají stejný typ bradavek jako ženy, pouze se nepřipravují na kojení. To znemená, že jim ostatní vlastnosti zůstaly. A mezi ty nejhlavnější patří potěšení.

Nezapomínejte na hlavní funkci bradavek

Ženy i muži mají přibližně stejně citlivé bradavky, ale u žen plní i kojící funkci. Stejně jako například u muže je penis dvoufunkční a využíváme ho na močení i sexuální styk. Příroda nám tedy nedala bradavky omylem, ale jako nástroj na prohloubení milostné slasti. To je jejich pravý smysl a uplatnění. Proto bradavky hojně využívejte při sexu. Zapojte je do hry, nechte si je masírovat. Příroda vám tyto erotogenní zóny dala výsostně pro potěšení.

Reklama
Zdroj článku:
Reklama