Reklama

K čemu slouží mužům bradavky? Jsou navíc? Příroda si usnadňuje práci, ale ví, co dělá

K čemu slouží mužům bradavky? Jsou navíc? Příroda si usnadňuje práci, ale ví, co dělá Foto: Roman Chazov/ Shutterstock
Aktualizováno:
2 min

Na lidském těle najdeme mnoho částí, které prakticky na první pohled jakoby neměli svůj význam. Například slepé střevo, ochlupení v podpaží a mužské bradavky. Zdá se však, že všechny části lidského těla smysl mají. My ho akorát neznáme. Vědci se tentokrát podívali právě na mužské bradavky a pochopíte, že na ně mohou být muži opravdu hrdí. Určitě nejsou navíc.

Reklama

Chybný pohled biologie

Vědci se na lidské tělo dívají často jen jednostranně. Jakmile identifikovali bradavky jako základ kojení dětí, začalo jim vrtat v hlavě, na co jsou tedy bradavky mužem. Jenže evoluce člověka nepočítá nutně jen s pragmatismem. Zabývá se i jinými funkcemi lidského těla. Bradavky na mužské tělo jednoznačně patří.

Mužům se tvoří bradavky jako ženám

Jedním z důvodů, proč mají muži bradavky, je, že příroda si chtěla usnadnit práci s "výrobou" člověka a tak ho postavila na jednom základním modelu. To v praxi znamená, že lidské tělo se až do jistého momentu vytváří stejně u chlapců i u dívek. Rozdílné funkcionality se objevují přibližně v druhém měsíci těhotenství a až v desátém týdnu se dá například z krve zjistit, jaké pohlaví bude mít dítě. Základ máme všichni stejní a do tohoto základu patří i bradavky.

Rozdělí nás puberta

Přibližně do puberty mají muži stejné bradavky jako ženy. No hormonální změny v ženských prsou vytvoří prsní tkáň připravené k produkci mléka a kojení. Avšak ani muži nezůstanou na prázdno. Mají stejný typ bradavek jako ženy, pouze se nepřipravují na kojení. To znemená, že jim ostatní vlastnosti zůstaly. A mezi ty nejhlavnější patří potěšení.

Nezapomínejte na hlavní funkci bradavek

Ženy i muži mají přibližně stejně citlivé bradavky, ale u žen plní i kojící funkci. Stejně jako například u muže je penis dvoufunkční a využíváme ho na močení i sexuální styk. Příroda nám tedy nedala bradavky omylem, ale jako nástroj na prohloubení milostné slasti. To je jejich pravý smysl a uplatnění. Proto bradavky hojně využívejte při sexu. Zapojte je do hry, nechte si je masírovat. Příroda vám tyto erotogenní zóny dala výsostně pro potěšení.

Reklama
Reklama