Ostrov se zmenšil na polovinu, zůstal stále zelený les a obří píšťaly

Ostrov se zmenšil na polovinu, zůstal stále zelený les a obří píšťaly

Foto: Maridav / Shutterstock

Aktualizováno:
2 min
Pamatujte, že každý komentář bývá zprávou o komentujícím.
Děkujeme za vaše komentáře.

Ostrov La Gomera je druhý nejmenší ostrov kanárského souostroví. V minulosti býval mnohem větší, ale erozí se zmenšil o více než polovinu. Je ideální destinací pro aktivní cestovatele, kteří milují pobyt v blízkosti oceánu a v přírodě, ale nudí je jen ležet celý den na pláži.

Ostrov La Gomera je druhý nejmenší ostrov kanárského souostroví. V minulosti býval mnohem větší, ale erozí se zmenšil o více než polovinu. Je ideální destinací pro aktivní cestovatele, kteří milují pobyt v blízkosti oceánu a v přírodě, ale nudí je jen ležet celý den na pláži.

Ať už dáváte přednost náročným výšlapům neboli trekům či lehkým procházkám, 650 kilometrů stezek na ostrově nabízí něco pro každý styl turisty. Mnoho z těchto stezek vede národním parkem Garajonay, subtropickým lesem známým svými vavřínovými stromy, který leží ve výšce téměř 1000 metrů nad mořem.

Stálezelený les s turistickou pěšinou v Národním parku Garajonay na ostrově La Gomera, Kanárské ostrovy. Fotka od RossHelen / Shutterstock

Téměř svatební varhany            

Kdyby existovalo království moří a jeho král a královna si objednali na královskou svatbu obrovské kamenné varhany, architekt by je nemusel vytvářet, mohli by jednoduše využít ty, které příroda vytesala do severozápadního pobřeží ostrova La Gomera.

Tato neuvěřitelná podívaná, 200 metrů široká a 80 metrů vysoká, s obrovskými hranolovými sloupy čediče, které klesají z útesu do moře a pokračují pod vodou, je přístupná pouze po moři. Je to vzácný klenot přírodní architektury, který zanechá každého, kdo jej uvidí, v úžasu.

Výlet do Los Órganos z Valle Gran Rey

Soukromé výletní lodě, které vozí návštěvníky do Los Órganos, odjíždějí z turistických center ve Valle Gran Rey a Playa de Santiago a nabízejí různé možnosti, od krátkých výletů až po jednodenní výlety podél východního pobřeží ostrova, dokud neskončí na tomto místě. Průvodci vysvětlují, že varhany jsou ve skutečnosti masou magmatu, které se nedostalo nad hladinu a velmi rychle se ochladilo a rozpadlo se do pravidelných tvarů. Nelítostné severní vlny La Gomera pak převzaly vládu a vytvarovaly a vytesaly skalní stěnu do úžasných, ​​jedinečných tvarů, jaké vidíme dnes.

Reklama
Zdroje článku:
Reklama