Držte si klobouky! Svezete se havířskou skluzavkou v rakouském solném dole

Držte si klobouky! Svezete se havířskou skluzavkou v rakouském solném dole

Foto: Mazur Travel/ Shutterstock

Aktualizováno:
2 min
Pamatujte, že každý komentář bývá zprávou o komentujícím.
Děkujeme za vaše komentáře.

Bílé zlato, to je sůl. V rakouském Berchtesgadenu se sůl těží již od roku 1517. To, co havíři prožívají, si nyní můžete na vlastní kůži vyzkoušet i vy. Tak fáráme pod zem!

Cesta do historie soli

Městys Berchtesgaden naleznete v nejzazším jihovýchodním koutě bavorského správního okresu Horní Bavory, nedaleko Salcburku. Prohlídkový okruh si rozhodně užijete. Ještě před tím, než sfáráte, si obléknete speciální overal. Ten se bude jistě hodit, v dole je stálá teplota okolo 12 stupňů Celsia.

Více než kilometr vláčkem

Jako první nasednete do havířského vláčku. Ten vás veze dokonce 1400 metrů, takže si pořádně držte klobouky! Bude to skvělý zážitek!

Po skluzavce dolů

Skvělým zážitkem se pak stane i 36 metrů dlouhá havířská skluzavka. Kdo by přece chodil po schodech, když si to můžete svištět s větrem o závod! Ještě, že máte ty speciální hadry na sobě, vůbec se neodřete.

Je libo katedrálu, nebo třeba podzemní jezero?

Na prohlídkové trase si můžete užít například plavbu po podzemním slaném jezeře. Vašemu pohledu neujde ani solná katedrála. O soli se toho dozvíte tolik, že už na ni navždy změníte náhled. Kromě hromady informací a překrásných scenérií se ještě bude konat netradiční představení.

Multivizuální show

Podzemní prostor totiž nabídne multivizuální show, která bude podmalovaná zvuky a světelnými efekty. Zkrátka zážitek, na který jen tak nezapomenete.

Ze Salcburku je Berchtesgaden vzdálený 39 kilometrů. Autem zhruba hodinka jízdy, vlaky sem jezdí co hodinu. Vstupenky do dolu se v době pandemie vydávají pouze online. Vstupenka pro dospělého vyjde na 20 euro, rodinná karta je pak zvýhodněná. Děti do tří let mají vstup zdarma.

Reklama
Zdroj článku:
Reklama