Nejkrásnější památky a místa v Egyptě

Nejkrásnější památky a místa v Egyptě

Foto: AlexAnton/ Shutterstock

Aktualizováno:
2 min
Pamatujte, že každý komentář bývá zprávou o komentujícím.
Děkujeme za vaše komentáře.

Egypt je synonymem pro historii, která v něm zanechala nesmazatelné stopy. Jaké památky byste si neměli nechat ujít v případě, že se do této země příště opět vydáte? Tato místa si vychutnáte.

Pyramidy v Gíze

Než se vydáte do tohoto magického místa, dopřejte si chvíli klidného čtení o historii této země. Váš zážitek z prohlídky pyramid pak bude nesrovnatelně barvitější. Tajemné hrobky vládců Staré říše na vás budou čekat na předměstí Káhiry, tedy jen na dohled od hlavního města Egypta. Cheopsovu pyramidu, Rachefovu pyramidu, nebo další pyramidy a hrobky členů rodiny i vysoce postavených hodnostářů pak doplňuje památná Sfinga.

Luxor

Největší muzeum pod širým nebem naleznete v Luxoru. Starověké město, kterému se dříve přezdívalo Théby, nebo také Veset. Pokud jen trochu holdujete historii, budete žasnout. Budete se procházet v obrovském komplexu, který je doslova protkaný dějinami.

Alexandrijská knihovna

Tradiční výletní místo lidí z Káhiry, kteří hledají v Alexandrii klid menšího města se mísí s historickými hodnotami. Ve starověku představovala zdejší knihovna největší a nejproslulejší zdroj informací a knih, jednalo se o centrum vzdělanosti. Během války s Ceasarem sice knihovna z části vyhořela, ale postupně byla v průběhu let stále obnovována. Alexandrie, i její knihovna, patří mezi výborné tipy na výlet. Dnes moderní budova v sobě ukrývá historické poklady.

Abu Simbel

Chrámy, které najdete asi 300 kilometrů od Asuánské přehrady, rozhodně stojí za návštěvu. Abú Simbel je jedním z nich – památka, která je vytesána do skály, je počinem faraona Ramesse II. Byl vstupní branou do Egypta a měl symbolizovat jeho velkolepost. To se rozhodně povedlo.

Až se vám příště poštěstí navštívit Egypt, vydejte se prozkoumat jeho nejznámější krásy.

Reklama
Zdroj článku:
Reklama