Toto jsou 4 věci, které by kosmetické značky chtěli, abychom nevěděli

Toto jsou 4 věci, které by kosmetické značky chtěli, abychom nevěděli

Foto: Shutterstock

Aktualizováno:
2 min
Pamatujte, že každý komentář bývá zprávou o komentujícím.
Děkujeme za vaše komentáře.

Kosmetický průmysl skrývá řadu tajemství. Přípravky mnohdy obsahují toxické látky, nebo se vám snaží namluvit, že mají jejich výrobky báječné účinky.

Kosmetický průmysl skrývá řadu tajemství. Přípravky mnohdy obsahují toxické látky, nebo se vám snaží namluvit, že mají jejich výrobky báječné účinky.

1. Téměř každý pátý kosmetický přípravek obsahuje stopy formaldehydu, známého lidského karcinogenu.

Pokud naleznete ve svém oblíbeném přípravku jednu z látek obsahující formaldehyd, popřemýšlejte, zda by se dal tento přípravek nahradit něčím vhodnějším. Jedná se totiž o vysoce toxickou látku. Jedná se například o Diazolidinyl Urea (diazolidinylová močovina), Imidazolidinyl Urea (imidazolidinylová močovina), quaternium-15 a 2-bromo-2-nitropropane-1,3-diol.

2. Toto je skutečný jed

Pokud je na obalu výrobku uvedeno, že obsahuje dioxin, právě se setkáváte s jednou z nejjedovatějších látek, kterou kdy člověk vyrobil. Tato látka byla dokonce použita Američany během války ve Vietnamu, konkrétně v chemické zbrani nazvané Agent Orange. Dioxiny obsahují některé produkty, které byly běleny chlórem. Jedná se například o vložky, tampóny, nebo třeba vlhčené ubrousky. Tato látka se vyskytuje i v šamponech obsahujících SLESSodium Laureth Sulfate a PEGPolyethylenglykol.

3. Vráskám se dá předejít i bez krémů

Reklama

I když jej naprostá většina lidí stále podceňuje, právě opalovací krém je nezbytný pro to, aby zabránil stárnutí kůže. Zasluhuje se o tento proces až z neuvěřitelných 90 procent! „Zázračné“ krémy proti vráskám nefungují? Hádejte proč. Nepoužíváte obyčejný opalovací krém.

4. Nikdy si neumývejte tvář mýdlem

Mýdlo je vyrobeno ze zvířecího tuku a dalších součástí, které se postarají o to, aby vaši pleť zbavily přirozených ochranných vrstev. Použijte vždy kosmetiku, ve které není mýdlo obsaženo.

Studie z roku 2011 zjistila, že formaldehyd je obsažen i v keratinových produktech. Ty byly přitom označeny formulí „bez formaldehydu.“ Bohužel se v nich stále podařilo zjistit značné množství této látky v plynné podobě, a to při jejich zahřátí.

Reklama
Zdroj článku:
thehealthy.com
Reklama