Seldona: Tyto mraky se údajně tvoří tehdy, když do zemské atmosféry vlétne vesmírná loď

Seldona: Tyto mraky se údajně tvoří tehdy, když do zemské atmosféry vlétne vesmírná loď

Foto: Ilustrační foto: Lentikulární mraky, zdroj: Miguel-Perfectti / Depositphotos

Publikováno:
3 min
Pamatujte, že každý komentář bývá zprávou o komentujícím.
Děkujeme za vaše komentáře.

Sedona, ačkoliv je oficiálně městem, vytváří dojem malebné vesničky uprostřed nádherné přírody. Kdekoliv se v Sedoně ocitnete, okouzlí vás majestátní červené skalní formace a vysoké skalní věže jako Bell Rock a Cathedral Rock, které jsou považovány za centra silných energetických vírů.

Město v americké Arizoně se od svých skromných začátků, kdy bylo známé díky rančům a sadům s jabloněmi, proměnilo v renomované místo plné duchovna, wellness a údajně zde bylo několikrát zahlédnuto UFO. Mnoha původními obyvateli je místo považováno za posvátné.

Sedona se může pochlubit nejen úžasnými červenými skalami a širou oblohou, ale i tím, že je považována za hlavní město hnutí New Age v USA. Proslavila se díky nezvykle silnému magnetickému poli, vírům a „energiím“ a udržuje si pověst mystického místa spojeného s duchovním hledáním, uvádí Sarah Bartlettová v knize Průvodce po mystických místech světa. Návštěvníci i místní obyvatelé často vypovídají, že v oblasti několikrát zahlédli UFO. Zdejší úspěšný UFO turismus nabízí specializované prohlídky, obchody a konference.

 

Toto zvláštní, až mystické, místo vyzařující silnou energii přitahuje všemožné možné členy hnutí New Age a podle některých i UFO.

V lednu roku 2012 byl na kameru zachycen velký, jasně zelený objekt blížící se od jihu a přelétávající vysokou rychlostí nad indiánskou rezervaci kmenů Navaho a Hopi. Ještě ten samý měsíc byl na sedonské obloze spatřen identický objekt, tentokrát nedaleko oblasti Secret Canyon.

Reklama

Lentikulární mraky se prý tvoří tehdy, když do zemské atmosféry vlétne vesmírná loď.

Pozorování neidentifikovaných létajících předmětů možná začala už v období před 20 000 až 50 000 lety, když tu do pouště spadl meteorit a jeho fragmenty se rozletěly po širokém okolí. Většina údajné aktivity UFO se odehrává nad skálou Bell Rock, podivuhodně tvarovaným kopcem jižně od Sedony, o níž se říká, že je v ní nahromaděna mimozemská energie nebo energie „z vyšší dimenze".

Přes den tu často uvidíte lentikulární mraky - zploštělá oblaka připomínající létající talíře. Podle místní legendy se tvoří tehdy, když do zemské atmosféry vlétne vesmírná loď.

Když před mnoha tisíci lety dopadl na zemi meteorit, vytvořil severovýchodně od Sedony obří kráter.

Řada nadšenců pro UFO věří, že Sedona je příletovou a odletovou rampou pro mimozemské návštěvy. Červené skály tvořené krystalickým křemíkem a oxidem železitým odrážejí dostatečné množství světla, aby byla Sedona a okolí snadno rozpoznatelným orientačním bodem z vesmíru.

Zdejší oblast je také skvělou zastávkou pro milovníky umění a outdoorové nadšence, protože nabízí přes 80 galerií a 650 km stezek, které vedou podél říčky Oak Creek porosty opuncií a borovic žlutých. 

Reklama
Reklama