Masáž obličeje, která udělá každou ženu mladší

Masáž obličeje, která udělá každou ženu mladší

Foto: Pressmaster / Shutterstock

Aktualizováno:
2 min
Pamatujte, že každý komentář bývá zprávou o komentujícím.
Děkujeme za vaše komentáře.

Každá žena touží po vypnuté zdravé pleti. Chodí po kosmetikách a klinikách krásy, přitom nejlepší nástroj pro vytoužený vzhled má doslova ve svých rukou. Pravidelnou masáží obličeje s pomocí olejů a krému se dá dosáhnout až zázračných výsledků. Prospěch z ní mají všechny ročníky dam, neboť její pole působnosti je opravdu široké.

Přínosy masáže obličeje

Masáž obličeje pomáhá podporovat zdravou pokožku a zároveň uvolňuje obličejové svaly. Má relaxační a omlazující účinek, takže nejen vypadáte, ale i se cítíte lépe. 

Omlazení 

Jednou z hlavních výhod masáže obličeje je její schopnost zlepšit celkový vzhled pokožky. Při použití hydratačního krému vpraveného na obličej vmasírováním se výrazně zvyšuje vstřebání. Vylepšení se po několika aplikacích projeví na vráskách i struktuře pleti.

Akné a léčba jizev

Stimulace pokožky pomáhá podpořit krevní oběh a snížit výskyt akné, je i prevencí jeho tvorby, jelikož brání ucpávání pórů. Ovšem masáž se musí provádět jemně s dostatečným množstvím oleje, aby se pupínky nerozedřely a nezanítily. Pokud ovšem jsou na pleti jizvičky a hrbolky, které nám po akné zůstaly, prokrvení těchto míst může přispět k výraznému zlepšení. 

Uvolnění dutin

V neposlední řadě nám může pomoci uvolnit dutiny během nachlazení. K tomuto účelu se provádí sinusová masáž. Ta podporuje odtok hlenu a často i zmírňuje bolesti hlavy.

Postup obličejové masáže

Naneste přírodní olej nebo hydratační krém a začněte krouživými pohyby na spáncích pomocí dvou prstů. Pak dlaněmi a konečky prstů masírujte boky obličeje, počínaje bradou až nahoru k čelu. Přesuňte se na obočí. Palcem a ukazováčkem jej jemně uchopte a od kořene nosu po něm přejíždějte k vnější straně. Zatlačte prsty do středu obočí, zvedněte ho, poté pohněte prsty směrem k spánkům.

Nyní se přesuňte níže. Pomocí kloubů ukazováčku a prostředníčku zatlačte pod lícní kosti. Začněte ve středu obličeje a pohybujte směrem ke spánkům. Ze spánků se vraťte ke kořeni nosu a kolečku zopakujte.

A na konec dolní čelist. Pomocí palce s ukazováčkem sevřete střed brady. Při pohybu směrem k uším kůži lehce mačkejte.

Výsledek nečekejte po prvním provedení, avšak vzhledem ke všem zmíněným benefitům se určite vyplatí udělat si na sebe chvilku času.

Reklama
Zdroj článku:
Reklama