Vytvořte dětem magickou atmosféru na Den dětí: Jednoduše rozsviťte zahradu či koutek v parku

Vytvořte dětem magickou atmosféru na Den dětí: Jednoduše rozsviťte zahradu či koutek v parku

Foto: Robert Kneschke / Shutterstock

Aktualizováno:
3 min
Pamatujte, že každý komentář bývá zprávou o komentujícím.
Děkujeme za vaše komentáře.

Po dlouhých zimních dnech, a obzvláště těch nepříjemných covidových, přijde vhod oslava. Hromadných kulturních akcí na Den dětí příliš nebude, ale vaše zahrada nebo koutek v parku se může v jednu takovou proměnit. Připravte dětem i sami sobě nezapomenutelnou párty protkanou barevnými světly a jedinečnou atmosférou. Nemusíte se trápit složitou přípravou.

Jednoduše a vesele

Bohatě si vystačíte s nafukovacími balónky, spoustou dobrého domácího a zdravého jídla a vhodným programem plný zábavy. Na atraktivitě a tajemnosti pomohou dodat světelné párty řetězy, se kterými vykouzlíte  - buď jako z pohádky, a nebo z hororu.

Jako z pohádky

Záleží jenom na vás, jestli na vaši zahradu zavítají princezny a princové, kteří se utkají s tatínkem v podobě draka, nebo duchové a strašidla, protože jim Halloween kvůli pandemii nevyšel podle představ. A když se setmí, tak hry začínají nabývat na intenzitě a nikomu se nechce domů, natožpak oslavu ukončit.

Výběr místa

Přípravu nesmíte podcenit. Rozhlédněte se okolo sebe a určete místo, kde si děti nejvíce hrají. Ať je to domeček, nebo strom, či pergola, nebo stůl, ze kterého připravíme pevnost.

Party do tmy

Žádné pochybnosti o tom, že děti nebudou vidět na své hry. Pomoci si můžete jasným a příjemným světlo party řetězů (například od firmy Retlux) a připravíte pro děti neobvyklá místa na hraní.

Připevnění

U pergoly a domku je to jasné, řetězy můžete umístit na dřevo venkovní sešívačkou, nebo obyčejnými hřebíčky. Pokud nechcete využívat jako podklad dřevo, tak jednoduše party řetěz omotejte, nebo položte na trám.

Různobarevný strom

Chcete vytvořit dětem tajemný strom plný barev, který hází barevné kužely světel a stínohru? Máte možnost vést začátek světelného řetězu po kmeni a dál po větvích vykouzlit pohádkovou atmosféru.

Reklama

Postačí stůl

Nemáte-li po ruce strom, i se stolem to bude jednoduché. Tady máte několik možností. Buď stočíte party řetěz do klubíčka a necháte ležet na stole, kde si děti hrají, nebo vytvoříte podél desky stolu závěs z bezpečných žárovek. Navíc instalace je velice snadná, stejně tak jejich obsluha.

Nekonečná zahrada

Řetězy se nezaleknou ani zdánlivě nekonečné zahrady, můžete je totiž spojit až po třech a vytvořit tak až 15 m dlouhou zářící šňůru bílých i pestrobarevných řetězů.

Co dokáže světlo

Oslavu si párty řetězy zpříjemní nejenom děti, ale i dospělí. Ať už použijete barevnou nebo bílou variantu, vždy prosvítíte vaši oslavu příjemným světlem, díky kterému nejenom uvidíte dobře večer na jídelní stůl, ale i na usměvavé tváře vašich blízkých, protože o tom hlavně rodinná setkání jsou.

Dostupná paráda

Světelný zázrak stojí pár stovek, zato vám vydrží dlouhá léta na dětské oslavy, romantické večery ve dvou nebo disco párty rodičů a jejich kamarádů.

Reklama
Reklama