Zdává se vám o bývalé manželce či přítelkyni? Odborníci vysvětlují, co jednotlivé sny znamenají

Zdává se vám o bývalé manželce či přítelkyni? Odborníci vysvětlují, co jednotlivé sny znamenají

Foto: Shutterstock.com

Aktualizováno:
3 min
Pamatujte, že každý komentář bývá zprávou o komentujícím.
Děkujeme za vaše komentáře.

Není sen jako sen. Jedna a tatáž postava se může vyskytovat v noční můře i ve snu, ze kterého vám zůstane vzrušení (… i v pyžamu). Řeč je o bývalé manželce a přítelkyni.

Mnoho mužů o ní sní v různých scénářích, které jim servíruje jejich vlastní podvědomí. Pojďme se na smysl těchto snů podívat blíže.

Žádné věštění z koule

Sny dodnes nejsou zcela vysvětleným fenoménem. Díky zkoumání snů se však dostáváme k tomu, že je nevnímáme už jen jako zpestření osmihodinového spánku, ale i jako komunikaci s naším podvědomím. Lauri Loewenbergová je certifikována analytička snů, která zkoumala více než 75 tisíc snů lidí z celého světa. Hlavním tématem byla - bývalka. Na základě vlastního průzkumu tak přinesla vysvětlení, co nejčastěji sny s našimi ex znamenají.

Vloupali jste se jí do domu

Nuž, tyto sny vás mohou pronásledovat, pokud nemáte zodpovězeny všechny otázky o rozpadu vašeho vztahu. Dům bývalé podle Loewenbergové představuje její tajné zákoutí psychiky, kam se chcete dostat a pochopit ji. Její chování, slova a možná i to, proč už nejste spolu. Někdy by bylo rozumnější se jen setkat a popovídat si, protože podobné sny vás jinak mohou trápit dost dlouho.

Její pohřeb

Nebo i smrt. Nic příjemné a možná se vzbudíte se zpocenými zády. Loewenbergová však upozorňuje, že nejde o špatný sen a vůbec to nenaznačuje, že vaše podvědomí přeje někomu smrt. Naopak, už jste za ni zabouchli dveře a nebude vás trápit ani to, s kým aktuálně sdílí svůj život. Ideální čas vymazat si ji na Facebooku z přátel.

Sen o první lásce

První láska je málokdy i poslední, ale můžeme o ní dlouho snít. Pro váš mozek to znamená zdroj vzpomínek na ty krásné chvíle, kdy jste zažívali okamžiky nadšení, slasti, potěšení, zamilovanosti a ochutnávali nový stav v životě. Inu, je na čase, abyste trochu pohnuli s životní rutinou. Vždyť snad nechcete už jen snít o bývalce.

Podvádíte ji

Tento sen není o nějaké zvrácené chuti sblížit se s bývalou i současnou přítelkyní. Naopak, říká Loewenbergová, odkazuje spíše na hněv, který máte vůči předchozí lásce. Zkuste jí odpustit a nemusíte mít sny plné strachu z odhalení.

Sex s bývalkou

Velmi častý sen, který podle Loewenbergové hovoří jednoznačně. Mozek zapomíná na to špatné a rád si připomene to dobré. No a dobrý sex není nikdy špatný ani ve snech. Na druhé straně to neznamená, že toužíte vysloveně po návratu mezi její nohy, od kterých jste již odešli. Možná toužíte jen po trochu větším vzrušení ve vašem současném vztahu.

Reklama
Zdroj článku:
Reklama