Společnost Tesla vstupuje do akciového indexu S&P 500

Společnost Tesla vstupuje do akciového indexu S&P 500

Foto: angus reid / Shutterstock

Aktualizováno:
2 min
Pamatujte, že každý komentář bývá zprávou o komentujícím.
Děkujeme za vaše komentáře.

Společnost Tesla je kalifornská progresivně rostoucí společnost, zaměřující se hlavně na elektromobily. Popularita Tesly neustále roste. Hlavní příčinou je nepochybně revoluční zpracování a vize, kterou společnosti dodává technologický génius Elon Musk. Do jeho vize patří i to, že se automobily Tesla stanou v budoucnosti autonomními a k jejich řízení nebude potřeba člověk.

Vstup do S&P 500

S&P 500 je prestižní akciový index, jehož součástí se Tesla má stát k 21.12.2020. Vstup do akciového indexu byl očekáváný již delší dobu, neboť společnost Tesla na akciovém trhu stále roste. Cena za jednu akcii se v aktuální době pohybuje okolo 495 dolarů. Vstupu napomohl také fakt, že Tesla vykázala již páté ziskové hospodářské výsledky v řadě. Podmínkou pro vstup do indexu je nashromáždit nejméně čtyři po sobě jdoucí čtvrtletí ziskovosti, což není vůbec jednoduché. Čistý zisk společnosti stoupnul o 131 procent. Tesla bude mít váhu v indexu S&P 500 zhruba jednoho procenta. 

Vzestup Tesly

Tesla si za posledních 17 let vybudovala obrovskou hodnotu na trhu a stala se přední světovou společností, prodávající elektromobily. Cena aut je velmi vysoká, dokonce je mimo dosah většiny amerických obyvatel střední třídy. I přes tento fakt Tesla prodává každým rokem stále více elektromobilů. Poslední nárůst činil cca 45 %. Do budoucna Tesla chystá i cenově přijatelnější elektromobily, protože tvrdí, že bude schopna dramaticky snížit náklady na baterii, a tím pádem bude moct představit mnohem levnější elektromobil. Odhadovaná cena je 25 000 dolarů.

Reklama
Zdroje článku:
Reklama