Google razantně zvýšil výkon prohlížeče Chrome

Google razantně zvýšil výkon prohlížeče Chrome

Foto: Twin Design / Shutterstock

Aktualizováno:
2 min
Pamatujte, že každý komentář bývá zprávou o komentujícím.
Děkujeme za vaše komentáře.

Google Chrome je internetový prohlížeč, který je celosvětově velmi oblíbený. Google si na jeho kvalitě zakládá a rozhodl se jej ještě vylepšit.

Nová aktualizace Chromu

Google vydal novou aktualizaci o které tvrdí, že přináší největší nárůst výkonu Chromu za poslední roky. Způsobilo to posílení Chromu hned na několika frontách. První se týká karet. Chrome nyní upřednostní vaši aktivní kartu před ostatními na pozadí, sníží využití procesoru až 5krát a prodlouží životnost baterie až o 1,25 hodiny. Tato změna je velmi vítaná, neboť Chrome byl při používání hodně náročný na baterii. Dalším vylepšením je citelně rychlejší spuštění chromu.

Prohlížeč se nyní spouští o 25 procent rychleji. Dalším benefitem je rychlejší načítání stránky, které by mělo být rychlejší dokonce o 7 procent. I přes tento razantní nárůst výkonu a rychlosti je prohlížeč úspornější, má nižší spotřebu jak RAM, tak i energie. Dále Google přidal vyhledávání karet, které usnadní práci s kartami.  

Novými funkcemi disponuje i vyhledávácí lišta s adresou. Například: když zadáte „upravit hesla“ nebo „smazat historii“, můžete nyní provést akci přímo z lišty. Google oznámil, že to zdaleka není vše, co s prohlížečem zamýšlí. Můžeme tedy brzy určitě očekávat další novinky.

Reklama
Zdroj článku:
theverge.com
Reklama