Krásná bez chemie; 5 receptů na domácí pleťové masky

Krásná bez chemie; 5 receptů na domácí pleťové masky

Foto: RomarioIen / Shutterstock

Aktualizováno:
4 min
Pamatujte, že každý komentář bývá zprávou o komentujícím.
Děkujeme za vaše komentáře.

Naše pleť je nejnáchylnější orgán celého našeho těla a měli bychom se o něj s náležitostí starat. Drogérie nabízejí spoustu masek a kosmetických produktů, které můžeme používat, ale ve většině případů jsou v nich látky, které ne tak úplně naši pleti lichotí. Není tedy na škodu si čas od času udělat úplný detox, kdy si pleťové masky můžeme vyrobit z pohodlí domova, a víte, že ingredience, které použijete, budou pleti lichotit.

Nezapomeňte použít suroviny, které vaší pleti neublíží, takže pokud máte suchou pleť, nebojte se použít recept s mastnějšími surovinami, jako je olej, máslo, smetana. Na problematickou pleť zase působí aloe vera, okurka a jogurt.

Pleťová maska na uklidnění, regeneraci a hydrataci pleti

Ingredience:

1 lžíce medu
1 lžíce kokosového oleje
¼ čerstvého avokáda
2 kapky levandulového oleje

Všechny ingredience smícháme v misce, vytvoříme příjemně vonící směs, která poskytuje hlubokou hydrataci z kokosového olej, dodá vaší pokožce várku antioxidantů z medu a zklidňuje podrážděnou pokožku levandulovým olejem. Masku nanášejte štětečkem na vyčištěnou pleť, nechte působit 15-25 minut. Při nošení masky odpočívejte, zapalte si vonnou svíčku, pusťte si relaxační hudbu. Masku pak jednoduše smyjte vodou.

Pleťová maska na rozzáření pleti

Reklama

Ingredience:

1 lžíce kakaového prášku
¼ čerstvé papáji
trocha aloe vera gelu

Alove vera je plné vitamínů A, C, E, B1, B2, B3, B6 a B12, které projasňují pleť a hydratují. Spolu s papájou, která je nabitá exfoliačními enzymy, rozpouští odumřelé kožní buňky, tím posune vaši skin care rutinu na další úroveň. I přidaný kakaový prášek dělá zázraky, ten podporuje správné prokrvování pokožky a vyplňuje mezírky mezi vráskami, takže vaše pleť bude mít příjemný, nadýchaný vzhled. Nasypte všechny ingredience do misky, promíchejte a naneste na vyčištěnou pleť. Nechte působit 10 minut a setřete vlažným ručníkem. 

Pleťová maska proti akné a černým tečkám

Ingredience:

1 lžíce čerstvého medu
1 lžíce kurkumy
1 lžíce mořské soli

Kurkuma je skvělou volbou pro pleť, která je náchylná ke tvorbě akné a zarudnutí. Společně s medem je protizánětlivý a antibakteriální, urychluje hojení pleti. Díky mořské soli čistí pleť, snižuje infekci a zánět. Společně zahájí trojitý útok na infekci, podráždění a maz, který může ucpávat póry a vést ke vzniku černých teček. Smíchejte všechny ingredience, naneste štětečkem hlavně na oblast T zóny (čelo, nos a brada). Smyjte teplou vodou a po zbytek dne na pleť nenanášejte jiné produkty.

Pleťová maska pro boj s mastnou pletí

Ingredience:

Půl avokáda
¼ rozmixované okurky

Jedná se o ochlazující masku, která zanechá pleť svěží a čistou. Okurka obsahuje hlavně vodu, která pokožku hydratuje. Mastná pleť může vzniknout kvůli nedostatku tekutin, proto doporučujeme po nanesení masky vypít aspoň půl litru vody, do které si můžete nakrájet kousky okurky, citrónu nebo pomeranče. Okurka taky obsahuje vitamín C, který zabraňuje tvorbě akné. Avokádo chytře reguluje tvorbu oleje na pleti a je bohaté na kyselinu, která snižuje zánětlivost.  Ingredience smíchejte, naneste na pleť a nechte působit podle vašich časových možností, nejlépe po dobu, než vypijete půl litru vody. 

Pleťová maska pro hladší pleť a pro boj s pigmentací

Ingredience: 

1 lžíce bílého jogurtu
1 lžíce medu
1 lžíce kurkumy

Stejně jako mléko, má v sobě jogurt kyselinu mléčnou, která z povrchu vaší pleti odstraňuje drsné a nevýrazné buňky. Díky medu je pokožka měkká a pružná a společně s kurkumou jsou perfektní pro boj s pigmentací. Opět všechny ingredience smíchejte, naneste na vyčištěnou pleť a podle potřeby smyjte.

Reklama
Zdroj článku:
Dana Novotná
Reklama