Útulnější balkon? Víme jak na to!

Útulnější balkon? Víme jak na to!

Foto: Yulia Grigoryeva/ Shutterstock

Aktualizováno:
2 min
Pamatujte, že každý komentář bývá zprávou o komentujícím.
Děkujeme za vaše komentáře.

Pokud váš balkón ještě stále není designovou peckou a dokonalou oázou klidu, máme pro vás pár tipů, jak si z prostoru udělat místo, kam se budete těšit. Jdeme na TOP tipy, jak na to.

Dostatek soukromí

Balkón je jedinečné zákoutí, kde se chceme cítit jako ve vlastním skrytém světě. Je jedno, zda to bude uprostřed venkova, nebo třeba na sídlišti. Když si okolo zábradlí upevníte bambusovou nebo rákosovou zástěnu, rázem se ocitáte ve vlastním soukromém ráji, kde se cítíte báječně.Co by to byl za útulný balkón bez dostatku zdrojů nočního osvětlení. Příjemnou atmosféru přitom dokáží vykouzlit i velmi levné světelné řetězy. Nebo si vyrobte vlastní závěsné lucerny, třeba ze zavařovacích sklenic, které opletete přírodním provazem nebo na ně nalepíte proužek krajky. Svíčky jsou samozřejmostí a skvěle se hodí nejen pro romantickou letní večeři.

Květinový ráj

Přeneste se do tropické džungle, nebo do opojně vonné rajské zahrady pokaždé, když vstoupíte na váš balkon. Volte květiny, které se hodí pro jednotlivé světové strany. Muškáty nebo azalkami pak nezkazíte nikdy nic, stejně jako pořádnou buší z bylinek. Přeneste se do vlastního soukromého ráje. Sousedé zřejmě puknou závistí.

Přírodní materiály hrají prim

Plastům už prostě odzvonilo. Nyní se budeme s chutí obklopovat přírodními materiály, které si navíc dokážeme obstarat úplně sami. Co byste řekli na nábytek z palet, opletené květináče jutou, nebo o dekor z travin, které si přinesete z procházky? Celek bude působivý. Když se navíc ještě zaměříte na bezpečně zvolený element ohně, jste rázem v divočině i uprostřed města.

Letošní rok bude jiný. Bude ve znamení radosti z tvoření. Proměňte i váš balkon v místo, kde vám bude krásně. Užijte si své kreativní chvilky naplno a radujte se z toho, co jste dokázali.

Reklama
Zdroj článku:
Karolína Samková
Reklama