Problémy s nespavostí: Toto vás uspí jako miminko!

Problémy s nespavostí: Toto vás uspí jako miminko!

Foto: Shutterstock.com

Aktualizováno:
2 min
Pamatujte, že každý komentář bývá zprávou o komentujícím.
Děkujeme za vaše komentáře.

Nemůžete usnout? Možná jste již vyzkoušeli mnohé konvenční postupy, se kterými se vám to více méně daří. My vám ale nabízíme příjemnou alternativu. Vyzrajte na nespavost správnou volbou hudby!

Tohle všechno už známe

Určitě jste to již zkusili také – snažili jste se ze všech sil usnout. Večer jste meditovali. Možná jste cvičili speciální uklidňující cviky. Dopřáli jste si před odchodem do ložnice relaxační koupel. Zkusili jste masáž. A ono nic. Zkrátka ležíte v posteli a ne a ne zabrat. Možná jste ale ještě nepřišli na to, že pomoci s usnutím vám může správná volba hudby. Už víte, co bude na vašem seznamu skladeb?

Hudba pomáhá napříč věkem

Několik provedených studií odhaluje, že pozitivní účinky správné volby hudby jsou prokazatelné u všech věkových skupin. Zkoumali jak starší věkovou kategorii, mladé lidi, ale také děti. U všech došli k jednotnému výsledku – správně zvolená hudba pomáhá v lepším usnutí. Poslech hudby snižuje stres a pomáhá nám se uvolnit.

Pomalá hudba uklidňuje

Zklidňující účinky má především muzika, která má tempo okolo 60 až 80 bpm. Po poslechu takové hudby bylo zjištěno, že se zpomaluje srdeční tep a také počet nádechů za minutu.Lidé se cítili uvolnění a mnohem lépe usnuli. Terapeutka, která se zabývá zvuky, dokonce vytvořila speciální skladbu s názvem Weightless, která pomáhá lidem relaxovat. Na YouTube si můžete pustit dokonce desetihodinovou podobu této skladby.

Reklama
https://www.youtube.com/watch?v=qYnA9wWFHLI

Žebříček před spaním

Možná vám Weightless nebude vyhovovat, proto si pro vás vědci připravili i další skladby z jejich Top 10, které zkoumali.

Tyto skladby podle nich dokázali zkoumané lidi nejvíce uvolnit: Airstream - Electra, DJ Shah - Mellomaniac (Chill Out Mix), Enya - Watermark, Coldplay - Strawberry Swing, All Saints - Pure Shores.

Máte také svou oblíbenou skladbu, po které se uvolníte a lépe se vám usíná?

Reklama
Zdroj článku:
brightside.me
Reklama