Srdcervoucí video virál: Věrný pes běžel vedle sanitky, aby doprovodil nemocnou paničku do nemocnice

Srdcervoucí video virál: Věrný pes běžel vedle sanitky, aby doprovodil nemocnou paničku do nemocnice

Foto: Tatyana Vyc/ Shutterstock

Aktualizováno:
3 min
Pamatujte, že každý komentář bývá zprávou o komentujícím.
Děkujeme za vaše komentáře.

Poté, co minulý týden majitelka psa v tureckém hlavním městě Istanbulu onemocněla a musela být dopravena sanitkou do nemocnice, se její věrný pes – zlatý retrívr – nehodlal smířit s tím, že ho zdravotnický personál odmítl vzít s milovanou paničkou do sanitky.

Úžasně loajální přítel člověka se ale nedal odbýt a rozhodl se následovat svoji lidskou přítelkyni celou cestu, po kterou byla převážena do nemocnice.

Není zcela jasné, kdo psa, běžícího vedle sanitky, natáčel pravděpodobně na mobilní telefon. Někdo, kdo cestoval společně s nemocnou ženou v sanitce.

Závod v doprovázení skončil, když sanitka dorazila k nemocnici, kam byla majitelka psa přivezena. Její pes ji ale i nadále neopustil, trpělivě čekal venku před vchodem do nemocnice.

Bohužel se ve videu neuvádí, jak nekonečná psí láska dopadla a jestli - a za jak dlouho - se retrívr dočkal své milované paničky.

Pod videem na indickém zpravodajském kanálu WION News zveřejněném na Youtube je do současné doby přes 20 tisíc zhlédnutí a 236 komentářů. Vybíráme pouze některé (a použitelné ke zveřejnění):

- Zde důvod, proč se psům říká nejlepší přítel člověka. Tohle je jeden z nejlepších příkladů.

Reklama

- Ať Bůh požehná a uzdraví majitele tohoto zlatého retrívra a ať spolu žijí šťastně až do smrti. Jestli můj pes takhle poběží na mojí poslední cestě, přísahám bohu, že vstanu z mrtvých. Psi, kteří v této době pandemie následují své majitele do nemocnice, jsou jedním z mála dobrých okamžiků. Přeji majiteli psa úplné uzdravení a ať spolu prožijí mnoho šťastných let.

- Mám slzy v očích. Víc než lidé pláče mé srdce po zvířatech. Hlavně po psech. Jen Bůh pochopí, jak moc je miluji a jak moc mé srdce pláče po psech. Ať už jde o domácí mazlíčky nebo toulavé psy. Doufám, že Bůh udělá něco pro zvířata, jen aby dal trochu úlevy lidem, jako jsem já. Nevadilo by mi, kdyby vzal můj život výměnou za to, že dá lepší život psům. Nechci žádný luxus ani jídlo, když vím, že někde na světě je jen jeden zbloudilec, který bude spát hladový nebo tiše volá o pomoc kvůli lásce a pozornosti lidí.

- Zlatí retrívři jsou nejlaskavější ze všech psích plemen.

Na Twitteru pod videem, které bylo zhlédnuto téměř 150 tisíc krát, se objevilo téměř 3 tisíce „lajků“ (líbí se mi) a další posta reakcí:

- Vážně doufám, že NĚKDO dal tomu psovi trochu vody ... všechno nemusí být o natáčení pro sociální média...

- Prosím, řekněte mi, jestli je ten pes v pořádku. Doufám, že se o toho psa někdo postaral, když byl majitel v nemocnici.

- Nakrm muže, možná si na tebe druhý den nevzpomene. Nakrm psa, bude si tě pamatovat celý život.

Zdroj: twitter.com, youtube.com, revers.com, úvodní fotka od Gettyimages

Reklama
Reklama