Aktuálně: New York plánuje megakoncert v Central Parku k oslavě nadechnutí po lockdownu

Aktuálně: New York plánuje megakoncert v Central Parku k oslavě nadechnutí po lockdownu

Foto: T photography/ Shutterstock

Aktualizováno:
2 min
Pamatujte, že každý komentář bývá zprávou o komentujícím.
Děkujeme za vaše komentáře.

New York City plánuje megakoncert v Central Parku, aby oslavil znovuotevření města po více než roce blokování a omezení uprostřed pandemie onemocnění covid-19.

Deník The New York Times uvedl, že show, která je předběžně naplánována na 21. srpna, má trvat tři hodiny a kromě celosvětového televizního publika by měla pojmout až 60 000 účastníků. Bude se konat na Velkém trávníku v Central Parku.

Vstupenky

Vstupenky na představení budou údajně zdarma, k dispozici bude i nějaké VIP sezení.

Zóny

Kancelář starosty New Yorku Billa de Blasia dále uvedla, že budou tzv. „očkované“ a „neočkované“ sekce, s tím, že přibližně 70 % lístků bude rozdáno těm, kteří jsou očkováni, uvedl Times.

Týden návratů

De Blasio uvedl, že koncert bude součástí „Týdne návratu domů“, který má podle Times ukázat, že se město zotavuje z pandemie. Událost označuje jako oslavu pro obyvatele a jednotlivce v této oblasti, kteří možná nějakou dobu velkoměsto nenavštívili.

„Tento koncert bude příležitostí, která se opakuje jen jednou za život,“ řekl podle Times de Blasio. „Bude to úžasná sestava. Celý týden bude jako něco, co jste v New Yorku ještě nikdy neviděli.“

Úkol pro ikonu

Starosta de Blasio podle deníku přizval k organizaci celé akce producenta a ikonu hudebního průmyslu 89letého Cliva Davise.

Vystoupí minimálně 8 hvězd

Na akci zatím nebyli potvrzeni žádní umělci, ale Davis uvedl, že chce na koncertě vidět osm „ikonických“ hvězd.

Reklama

Oslava nadechnutí

Koncert bude představovat významný okamžik pro zotavení města poté, co se v počátcích pandemie ukázal New York jako virové epicentrum.

1. června město nezaznamenalo žádné úmrtí na covid-19 a zaznamenalo dosud nejnižší míru výskytu případů koronaviru, a to 0,83 %.

Očkovací závod

Stát New York velmi pospíchal s očkováním svých obyvatel. Podle státního vakcinačního registru dostalo do pondělí alespoň jednu dávku vakcíny proti covidu-19 více než 66 % celkové populace státu .

Stát New York zavedl dobrovolný očkovací pas s názvem Excelsior Pass.

Od posledního květnového týdne bylo od spuštění programu v březnu vydáno přibližně 1,1 milionu povolení.

Reklama
Zdroje článku:
Reklama