10 tajemství pro výběr fitness klubu

10 tajemství pro výběr fitness klubu

Foto: Shutterstock

Aktualizováno:
3 min
Pamatujte, že každý komentář bývá zprávou o komentujícím.
Děkujeme za vaše komentáře.

Brzy se opět otevřou a budou lákat klienty, aby si právě u nich zakoupili pár hodin lekcí nebo rovnou členství. V současné době je i u nás již velmi mnoho fitness klubů a fitness center, především ve velkých městech. Před jejich návštěvou či zapsáním se nejdříve trochu porozhlédněte. Přinášíme 10 rad (podle tipů českých i zahraničních klientů fitek), čeho si všímat a na co si dát pozor při výběru:

1. Fitness kluby se vždy mohou zříci zápisného…

…Zápisné je pouze způsob, jak z vás dostat víc peněz. Pokud ho nechcete platit, prostě řekněte, že budete chodit jinam. Ve většině případů nebudu na zápisném trvat.

2. Rozdíl mezi fitness klubem a fitness centrem…

…může být třeba v tom, že do fitness centra můžete chodit i nejednotlivé lekce, zatímco kluby požadují zápisné – a nabízejí za ně určité výhody. Přesto není od věci porovnat ceny za jednotlivé tréninkové lekce a uvážit, zda by vzhledem k vašim časovým i dalším možnostem bylo výhodnější koupit si permanentku nebo platit za členství v klubu.

3. Zjistěte si, kdy je klub nejplnější,…

…a ujistěte se, že vám to přesto nevadí. Pokud raději cvičíte v klidu a jediný čas, kdy se do klubu dostanete, je po práci, kdy jsou všechny stroje obsazené, najděte si raději jiný klub.

Reklama

4. Požádejte o týdenní zkušební lhůtu…

…a vezměte s sebou kamaráda či kamarádku. Ti si možná všimnou problémů, které vy nevidíte.

5. Požádejte o bezplatnou tréninkovou lekci,…

…jestliže se zapíšete. Pokud takovou lekci poskytují automaticky, zkuste požádat o dvě.

6. Zajímejte se o to,…

…jak často se zařízení opravuje a jak často se uklízí. Úklid by se měl dělat denně, opravy alespoň jednou měsíčně.

7. Až vás budou zařízením provádět,…

…sledujte jeho celkový stav, podívejte se, zda nemají zastaralé měřiče tepu, sledujte také čistotu v šatně a ve sprchách.

8. Pokud vás zástupce klubu láká…

…na hodiny jógy a pilatek, zeptejte se, zda se platí navíc. Tyto hodiny často bývají pořádány jinými cvičiteli, a proto se platí navíc.

9. Fitness kluby prodávají víc členských legitimací,…

…než je kapacita klubu, v naději, že všichni lidé nepřijdou. Kdyby přišlo do klubu najednou jen 20 % jeho členů, většina těchto zařízení by pro ně neměla dost místa a cvičebních strojů. Zeptejte se, kdy je v klubu nejrušněji, a zajděte se podívat, zda to tam pro vás není neúnosné.

10. Osobní trenéři v tělocvičně…

…pracují na procenta ze zisku a k tomu mají nízkou hodinovou sazbu. Nikdo vám sice nemůže bránit, abyste se na nějakou speciální lekci či trénink přihlásili (a případně si je zaplatili), ale samozřejmě vás nikdo nemůže nutit. Je ale dobré si před přihlášením promluvit s někým, kdo už příslušný trénink u daného trenéra absolvoval.

Reklama
Zdroj článku:
Forbidden Advice
Reklama