Jak a kde si zaflirtovat, když je vám 40, 50, 60...

Jak a kde si zaflirtovat, když je vám 40, 50, 60...

Foto: Shutterstock.com

Aktualizováno:
4 min
Pamatujte, že každý komentář bývá zprávou o komentujícím.
Děkujeme za vaše komentáře.

Flirtování není žádné privilegium náctiletých, kdy to jde člověku téměř samo, ale můžete se do něj pustit v každém věku. Nejprve zahoďte falešný stud i pochybnosti o sobě a začněte si víc věřit. I když nesmělost může být sexy, pokud ji umíte zúročit ve svůj prospěch. Dost řečí, pojďte do toho!

Je mi 40+

Manželství nevyšlo, děti jsou odrostlé a vy přemýšlíte, jestli vám ještě nějaký muž/žena stojí za to, abyste se sebou něco dělal/a, nebo je vám samotné/mu vlastně nejlíp? Odpovíme za vás: Jistě, že vám za tu námahu protějšek stojí! Zájem opačného pohlaví vám zvýší sebevědomí, díky němu omládnete a rozkvetete. S novým objevem hned nemusíte plánovat společnou budoucnost, seznamovat s ním děti, sestěhovávat se atd. Naopak. Zezačátku vám doporučujeme jen občasné rande.

Příhodná místa

Ideální příležitost je třeba oslava narozenin. Samozřejmě ne vašich ratolestí, ty nechejte výjimečně doma, ale například ta kamarádky. Takže? Na večer se hoďte do gala, doma si dejte na kuráž sklenku vína či něčeho ostřejšího a na oslavu dorazte pozitivně naladěni, s chutí se dobře bavit a poznávat nové lidi. Když budete takovou energii vyzařovat, jako bumerang se vám i vrátí.

Co dělat

V tomto věku již dobře víte, co vám sluší. Experimentům dávno odzvonilo, máte svůj styl. V opačném případě byste na sobě měli zapracovat.

Reklama

Je mi 50+

Máme pro vás jednu radu: Nebojte se stárnout s grácií! Právě proto ale za všech okolností dbejte na svou vizáž i milé vystupování. Tahle kombinace je totiž alfou a omegou úspěchu. A ještě něco… Nemusíte za každých okolností působit sexy. Zkuste raději zapůsobit - u žen - jako pravá dáma. Pánové, kteří vyhledávají ženy v tomhle věku, očekávají jistý druh elegance, vyzrálost a životní nadhled. Pokud se dámy sžijí s takovou filozofií, přitáhnou k sobě pozornost velmi brzo.“

Příhodná místa

Nestyďte se a občas si sami zajděte někam na dobrý oběd nebo na kávu. Pokud je dané místo dostatečně frekventované, měli by ho navštěvovat i zajímaví muži a ženy…

Co dělat

Modelová situace: v kavárně zahlédnete objekt svého zájmu, který se vám líbí. Hlavou vám prolétne obava, že to dopadne jako vždy – protějšek zaplatí, odejde a vy už ho/ji nikdy neuvidíte. Fajn, možná je zadaný/á, možná by na vás při osobním kontaktu nakonec nezapůsobil/a dobře, ale proč to nezkusit? Nemáte přece co ztratit, a tak nahoďte udičku…

Je mi 60+ a více

Možná už jste hrdá/ý babička/dědeček a vnoučata vám jsou přednější než jakékoliv flirty. To ano, ale přesto byste neměl/a zapomínat na své potřeby a odpírat si společnost druhého pohlaví. Láska přece kvete v každém věku a lidé v tomto věku by se neměli uzavírat do sebe s tím, že to nejlepší už mají za sebou. Pořád proto dbejte o svůj vzhled, buďte akční a neztrácejte přehled o tom, co se kde děje. Být šmrncovní babi nebo děda je fajn!

Příhodná místa

Nevyhýbejte se třídním srazům po letech a kvůli rodině a péči o vnoučata se nevzdávejte vlastních zájmů. Družte se s vrstevníky, vyrážejte na organizované výlety do přírody, na výstavy a do divadel. Buďte v centru dění, neustále se snažte získávat nové a pestré zážitky.

Co dělat

Buďte vstřícní novým kontaktům, nevyhýbejte se rozhovorům. Na otázky odpovídejte a také je častěji pokládejte. Tím protějšku dáváte najevo, že vás zajímá, líbí se vám. Flirt je přirozený v každém věku a jeho přiměřená míra a forma prokazatelně zlepšuje náladu, zvyšuje sebevědomí a někdy i zahání chmury stáří.

Reklama
Zdroje článku:
thegreatdoover.com, yellowbar.com
Reklama