Mrazivé paranormální příběhy stromů smrti

Mrazivé paranormální příběhy stromů smrti

Foto: frank60/ Shutterstock

Aktualizováno:
3 min
Pamatujte, že každý komentář bývá zprávou o komentujícím.
Děkujeme za vaše komentáře.

Stromy mají paměť, předávají si informace, pociťují bolest, dokonce mohou dostat úpal a časem se jim tvoří vrásky. Renomovaný lesník Peter Wohlleben nám ve své knize Tajný život stromů dává nahlédnout do skrytého života stromů a odhaluje nečekané skutečnosti

Les je pro mnohé z nás vytouženým místem odpočinku. Je synonymem ticha a nedotčené přírody. Mnohé stromy, jako například duby, spolu ale navzájem komunikují, a to prostřednictvím vonných látek. V okamžiku, kdy je některý ze stromů napaden hmyzem, vysílá vůně jako signály a všechny stromy v okolí upozorní na nebezpečí.

Některé stromy jsou ale zcela jiné než ostatní a pro nás, smrtelníky, se prokazují nevysvětlitelnými, až paranormálními jevy. Nacházejí se po celém světě a některé k smrti děsí, jiné vzbuzují údiv. Pro představu přinášíme tři temné příběhy záhadných stromů:

Spojené státy americké

Několik mil od města Norfolk ve Spojených státech amerických roste strom smrti. V roce 1679, kdy se v Americe začal hon na čarodějnice, na něm pověsili „krásnou a zbloudilou“ Henriettu Yokerovou za spolčování s ďáblem a dalšími styky s démony. Posvátnému dubu přinášeli oběti, satanský dub se časem používal jako šibenice, až se strom postupně sám stal zabijákem.

Rusko, Saratovská oblast

V hlavním městě Saratovské federální oblasti v jihozápadním Rusku, Saratovu, v místním lesním závodě ležely vedle pěkných březových, osikových a dubových desek také desky, které měly podivně narůžovělý odstín. „Nejsem schopen je spálit. Jsou to nějaké čáry,“ zlobil se vedoucí závodu. A hned pověděl mystickou historii těchto krvavých desek. Přivezli na pilu kmen dubu. Když ho začali řezat, zjistili, že je kmen vevnitř krvavý a měkký. S úsilím dali dělníci desky stranou, ale nyní se k nim nemohou ani přiblížit, hned se jim dělá mdlo a bolí je hlava.

Rusko, Brjanská oblast

Další stromový příběh se stal u Brjansku, hlavního města Brjanské oblasti v západní části Ruské federace. Podobné dva duby přivezli na místní pilu. Když je začali řezat, objevili vyděšení dělníci v jejich středu lidské pozůstatky: lebky, kosti. Navíc náhle zemřel jeden dělník, který kmeny řezal. Ze Saratova přijeli vyšetřovatel a expert. Prohlédli si desky s lidskými pozůstatky a prohlásili, že jim je přes sto let. Lékaři stanovili diagnózu u dřevaře, byl to infarkt. Když se zvěst rozkřikla po okolí, přišli do závodu ze sousední vesnice dvě stařeny. Přinesly vědro svěcené vody, kropily stromy – lidojedy a doporučily dřevařům: „Spalte stromy, mnoho lidí v lese zahubily a nyní ještě pijí život z vás.“

Reklama
Zdroj článku:
Peter Wohlleben: Tajný život stromů
Reklama