Jsem v 8,5 měsíci během pandémie koronaviru: je to děsivé

Jsem v 8,5 měsíci během pandémie koronaviru: je to děsivé

Foto: Halfpoint / Shutterstock

Aktualizováno:
3 min
Pamatujte, že každý komentář bývá zprávou o komentujícím.
Děkujeme za vaše komentáře.

Snažím se dostat vidiny ze své hlavy, když ležím sama v nemocničním pokoji, kde návštěvníci nemají povolený vstup, a doufám, že doktor bude uvolněn včas, aby mi pomohl dostat dítě ven.

Když jsem seděla před třídou 20 studentů, jeden student zakašlal, a pak další. Někdo kýchl. Místnost na okamžik ztichla, protože jsme společně uvažovali, jestli to bylo kýchání, které by mohlo šířit COVID-19, nemoc způsobenou koronavirem. Uvažovala jsem o tom, že bych otevřela poslední zbývající mini láhev dezinfekce na ruce.

Obvykle je popotahování nosem a příležitostné zakašlání běžné v učebně vysokoškolských studentů, kteří se snaží vyhýbat se sankcím za příliš mnoho neúčastí v hodině. Kromě toho se stalo, že jsme všichni čekali, až uslyšíme, zda bude univerzita po zbytek semestru uzavřena a přesunuta do pohodlí domova, abychom snížili šíření koronaviru.

Jak většina rodičů ví, narození prvního dítěte je obrovskou událostí v životě každého dospělého. Koupila jsem si knihy o tom, co od porodu očekávat. Procestovala jsem porodnice a v on-line kurzech jsem si povídala se svým partnerem a lékařem o možných situacích při narození.

Právě jsme seděli u našeho lékaře, když jsme zachytili zprávy o šíření koronaviru do našeho města. Byl oznámen první potvrzený případ. Celostátní konference způsobila rychle paniku. Dezinfekce a toaletní papír zmizely z regálů obchodu, školy se zavřely a zaměstnanci firem přestěhovali svoji práci do online světa.

Můj lékař mě povzbudil, abych se neobávala, že ačkoli není mnoho informací o tom, jak koronavirus ovlivňuje těhotné ženy a novorozence, není dost příkladů, které by naznačovaly, že populace žen s rostoucím břichem má vyšší riziko komplikací, jaké bychom měli třeba s obyčejnou chřipkou.

Velké neznámé spojené s pandemií je však pro mě jako noční můra. Budou mít nemocnice nedostatek zdravých lékařů a sester? Budu se moc vrátit do práce nebo porodím dítě v pozdějším termínu? Skončí v příštím měsíci desítky tisíc lidí s respiračními nemocemi, nebo tato karanténní opatření „zplodí nápravu“? Budu moci porodit přirozeně nebo budu vyžadovat nouzový císařský řez, abychom dítě dostali ven?

Četla jsem, že v Číně byly těhotné ženy nuceny zrušit své pravidelné kontroly před narozením dítěte, protože nemocniční personál a zdroje byly přerozděleny na pacienty s koronavirem. V tomto okamžiku není jasné, zda se situace v nadcházejících týdnech zlepší.

Přestože se jedná o první pandemii koronavirů, kterou moje generace a generace mých rodičů kdy prožily, zajímalo by mě, jestli můj nenarozený syn vyroste ve světě, v němž se nové viry stanou běžnějšími, kvůli globálnímu cestování a zvyšujícímu se vzájemnému propojení. Představuji si baculaté, dětské prsty létající přes iPady a klávesnice, protože online učení se stává normou, a sociální média se stávají jedním z jediných bezpečných prostředků pro budování komunity bez rizika infekce.

Reklama
Zdroj článku:
huffpost.com
Reklama