Žhavá zpráva: Partner Elona Muska říká, že by mohl vybudovat skutečný „Jurský park“ s geneticky upravenými dinosaury

Žhavá zpráva: Partner Elona Muska říká, že by mohl vybudovat skutečný „Jurský park“ s geneticky upravenými dinosaury

Foto: Sappasit / Shutterstock

Aktualizováno:
3 min
Pamatujte, že každý komentář bývá zprávou o komentujícím.
Děkujeme za vaše komentáře.

„Max Hodak, prezident Neuralink Corporation, se domnívá, že k vytvoření „super exotických druhů“ by stačilo asi 15 let „šlechtění a inženýrství."

Supermozky najaly supermozky

Max Hodak společně s Elonem Muskem založili v červenci 2016 společnost Neuralink Corporation. Je to neurotechnologická společnost specializovaná na vývoj rozhraní mozku a počítače pro boj s nemocemi jako je Alzheimerova choroba, demence, paralýza a poranění míchy. Od svého založení přijali řadu významných neurologů, neurochirurgů a dalších expertů z různých univerzit.

(O stěhování firem Elona Muska z Kalifornie si můžete přečíst v následujícím článku Úprk ze Silicon Valley: technologické firmy zvučných jmen a miliardáři utíkají z Kalifornie. Kdo a proč? na našem webu.)

Pár let šlechtění

Podle amerických internetových novin The Hill Hodak věří, že k vytvoření „super exotických druhů“ by stačilo asi 15 let „šlechtění a inženýrství“.

"Pravděpodobně bychom mohli postavit jurský park, kdybychom chtěli. Nebyli by to geneticky autentičtí dinosauři, ale [pokrčil rameny], “tweetoval Hodak. 

Není jasné, na koho Hodak odkazuje, když říká „my“. Společnost Neuralink prokázala čip implantovaný do mozku prasete a opice , ale nezdá se, že by učinila nějaká oznámení ohledně klonování zvířat.

Reakce

Když uživatelé této sociální sítě odpověděli na jeho počáteční zprávu, Hodak poznamenal:

Reklama

"Biodiverzita (antifragilita) je rozhodně cenná; ochrana je důležitá a dává smysl. Ale proč se tam zastavíme? Proč se více záměrně nepokoušíme vytvářet novou rozmanitost? “

Genetické modifikace

V několik filmech Jurský park (Jurassic Park) vědci navrhují geneticky modifikované dinosaury pro zábavní park, který se vymkne kontrole.

Pokud Hodak hovoří o vědcích a genetických výzkumnících jako o celku, vyhlídka se stává realističtější - i když je nepopiratelně obtížná.

Velká výzva

Vědci naklonovali řadu zvířat, včetně vlků, psů, koček, opic a skvěle ovci. Klonována byla také fretka černohlavá, která je na americkém seznamu ohrožených druhů, ale vědcům se dosud nepodařilo stvořit vyhynulé zvíře.

Výzvou při vytváření geneticky autentických dinosaurů je skutečnost, že měkký materiál, který by obsahoval DNA, je těžké uchovat.

Reklama
Reklama