Většina z nás sleduje nejvýše 10 programů: Jak dostat levnější kabelové služby?

Většina z nás sleduje nejvýše 10 programů: Jak dostat levnější kabelové služby?

Foto: metamorworks / Shutterstock

Aktualizováno:
3 min
Pamatujte, že každý komentář bývá zprávou o komentujícím.
Děkujeme za vaše komentáře.

Kabelové společnosti tvrdě soutěží o vaše peníze. Uvádíme několik zasvěcených rad, jak se při hledání nejvhodnější kabelové televize a internetových služeb dostat na nejlevnější cenu.

1. Využijte jako nástroj ke smlouvám svou věrnost

Vzhledem k nákladům na marketing může získání nového zákazníka stát kabelové společnosti až desetkrát tolik co udržení zákazníka stávajícího. Až příště nebudete se službami kabelové společnosti spokojeni, můžete tento poznatek využít ve svůj prospěch. Jednoduše prohlaste, že si objednáte služby u jiné společnosti. Velmi pravděpodobně se vaším problémem budou hned zabývat a třeba vám nabídnou za kabelové služby i lepší cenu.

2. Porozhlédněte se kolem

Pokud ve vaší oblasti existuje více kabelových společností, zatelefonujte jim a zjistěte si jejich ceny. Jestliže je váš současný poskytovatel relativně drahý, sdělte mu nejnižší konkurenční cenu (včetně nabízených výhod). Je pravděpodobné, že si vás poskytovatel bude chtít udržet a cenu sníží na vámi uvedenou úroveň, nebo dokonce ještě níž.

3. Požádejte o slevu

Čas od času můžete mít s kabelovou televizí nebo internetovými službami problémy. Až vám příště spojení selže, nespokojte se pouze s jeho obnovením. Požádejte o slevu. A pokud neuspějete prvního zástupce společnosti, trvejte na tom, že chcete mluvit s jeho nadřízeným.

4. Nekupujte služby, které nepotřebujete

Všechny kabelové společnosti nabízejí různé balíčky s názvy jako Základní, Standardní a Premium. V každém vyšším je víc programů, a tak také stojí víc peněz. Podrobně se podívejte na seznam programů nabízených v balíčku a porovnejte ho s programy, které opravdu sledujete. Nejspíš zjistíte, že platíte spoustu programů, na které se vlastně nikdy nedíváte. Většina lidí se pravidelně dívá maximálně na deset programů.

5. Začněte znovu s bonusem za přihlášení

Ne vždy musíte u kabelové společnosti podepisovat smlouvu. Můžete tak kdykoli (nebo v nejbližší možné době) službu zrušit (možná i bez placení nějakého penále) a další den se znovu ke společnosti přihlásit. A tím využít výhodných nabídek, jako jsou snížené poplatky za prvních šest měsíců nebo snížené poplatky za programy z balíčku Premium.  A nebo ještě lépe – jednoduše zavolejte své společnosti a sdělte jim, že přejdete k jiné společnosti, pokud vám nenabídnou stejné (tedy nižší) ceny, jaké nabízejí novým zákazníkům.

Reklama
Zdroj článku:
Reklama