Proč si nemůžeme najít tu pravou lásku?

Proč si nemůžeme najít tu pravou lásku?

Foto: Shutterstock.com

Aktualizováno:
4 min
Pamatujte, že každý komentář bývá zprávou o komentujícím.
Děkujeme za vaše komentáře.

I přes rozvoj sociálních médií se nyní osamělost stává jakousi pandemií. Asi 50% dospělých lidí má potíže s nalezením partnera. Rozhodli jsme se zjistit, jaké důvody brání lidem v budování dlouhých a harmonických vztahů.

Idealizace vztahu

Každý má svou vlastní představu o dokonalém vztahu: někdo by mohl být inspirován romantickým filmem a někdo jiný by mohl být inspirován knihou. Ale sen, který mají lidé, je tento: aby se tyto milostné příběhy naplnily.

Příklad: Naneštěstí jsou iluze někdy rozdrceny realitou, jako stalo Bridget Jonesové. Neexistuje žádná taková věc jako ideální vztah a neexistují žádné dokonalé páry.

Co dělat: Měli byste pochopit, že váš partner je skutečná osoba, nikoli postava z knihy. Když je tedy pozorujete ve vztahu, uvědomte si, že mohou mít své chyby stejně jako kdokoliv jiný.

Nemáte sebeúctu

Respektování sebe a jiných lidí je základem každého vztahu, včetně romantického. Můžete opravdu milovat člověka, který se nerespektuje? Toto spojení bude s největší pravděpodobností založeno na pocitech viny a nebude dělat nic dobrého pro druhého partnera.

Příklad: Postava Kate Winsletové ve filmu Prázdníny byla zamilovaná do osoby, která ji využila pro svou loajalitu a talent. Všechno se změnilo, když se pevně rozhodla zbavit se své milostné závislosti. Změnila okolí, lidi kolem ní, našla nové zájmy a našla novou lásku.

Co dělat: Zpočátku musíte najít svou vlastní vnitřní podporu, která vám pomůže, když jste smutný a v depresi. To mohou být vaše úspěchy, vaše koníčky, vaše znalosti nebo vaše hlavní zásady – co je pro vás důležité a co vám pomůže vidět vaši vlastní hodnotu. Nedovolte, aby vás někdo zpochybnil.

Reklama

Porušujete soukromý prostor ostatních lidí

Existuje názor, že manipulační techniky mohou pomoci určit vztah. Ale nikdo nemá rád manipulaci, nebo co je ještě horší, když se nás někdo snaží změnit.

Příklad: Postava Rosamundy Pikeové ve filmu Zmizelá chtěla potrestat svého manžela za to, že ji podváděl, že z něj nakonec udělala loutku. Po návratu si samozřejmě uvědomila, že láska a důvěra jejího manžela jsou pryč a že se bojí o svůj vlastní život.

Co dělat: V každém vztahu byste měli jednat v rámci určitých hranic. Končí tam, kde začínají hranice jiných lidí. Pokud se vám nelíbí chování vašeho partnera a víte o tom, ale přesto nechcete nic měnit, měli byste si vybrat: zůstat s nim nebo odejít. Změna osoby, která se nechce měnit, je nemožná.

Nedokážete odpustit

Každý dělá chyby a vy pravděpodobně taky. Ale někdy, když uděláte chybu, je těžké získat důvěru zpět, i když jste si zcela jisti, že se to už nikdy nestane. Často jsme příliš přísní, když posuzujeme jiné lidi a ne dost přísní, když se hodnotíme sami.

Příklady: Rachel v seriálu Přátelé měla opravdu těžké odpustit Rossovi jeho podvod. Přitahovali se k sobě po všechny série ale až po téměř 10 letech si navzájem odpustili a vrátili se k sobě.

Co dělat: Nesnažte se přinutit přijímat věci, se kterými nesouhlasíte, ale zároveň by mohlo být prospěšné zdržet se ihned rozsudku. I když se cítíte velmi uraženi tím, co druhá osoba udělala, pokud jste do vztahu investovali už nějaký čas, dejte jí druhou šanci. Dejte jim další šanci.

Nejste připraveni na vztah

Jsme zvyklí na lásku jako na konečné štěstí a radost. Někdy je však důležitější, aby se lidé před budováním vztahu vypořádali s naléhavějšími obavami.

Příklad: To je jeden z nápadů ve filmu Divoký, který je založený na autobiografii Cheryl Strayed. Dívka, která sama ušla 1800 km, aby se dostala přes rozvod, ztrátu své matky a našla svůj klid. Nakonec se nakonec provdala na stejném místě, kde skončila její cesta.

Co dělat: Někdy stačí být sám, abyste našli, co je špatné a co je štěstí, a to dříve, než začnete další vztah. To může být někdy lepší než opřít se o něčí rameno, když máte těžké časy. To je způsob, jak rozvíjet svou vůli.

Reklama
Zdroj článku:
Reklama