Jak si vybrat správného partnera, než vám bude 35 let?

Jak si vybrat správného partnera, než vám bude 35 let?

Foto: Autopink panda / Shutterstock

Aktualizováno:
3 min
Pamatujte, že každý komentář bývá zprávou o komentujícím.
Děkujeme za vaše komentáře.

Láska je opravdu neuvěřitelný pocit. Může sjednotit srdeční rytmy milenců, pomoci jim zmírnit bolest a učiní je šťastými. A kdo by si myslel, že s tím vším nám pomůže matematika.

Láska je samozřejmě plná emocí, neočekávaných událostí a je těžké se připravit na setkání se svým protějškem. Ale matematička Hannah Fry vysvětluje, jak si vybrat perfektního partnera pomocí speciálního vzorce.

Matematický vzorec pro setkání s vaší láskou

Mnoho vztahů má určité vzory. To znamená, že mnoho lidí se chová stejně. Například 34 % lidí čeká déle na držení za ruce, než aby líbali své milované. Vzory umožňují matematikům najít vzorce, díky kterým budete úspěšnější při nepředvídatelných událostech, jako je zamilování a hledání ideálního partnera. Tento vzorec funguje, protože něco, co se nazývá "optimální teorie zastavení" – v zásadě, vybrat správný čas na jednání a dosáhnout nejlepších možných výsledků.

Představte si, že byste se chtěli oženit před dosažením věku 35 let a začali randit v 15 letech. Podle tohoto matematického vzorce byste neměli považovat nikoho za celoživotní vztah během prvních 37 % života randění. Ale ten, kdo přijde po tom, je vaše ideální spřízněná duše. Pokud se váš první vztah odehrává ve věku 15 let, nenastoupí vhodný kandidát až do 22 let.

Tato metoda má samozřejmě rizika. Váš ideální partner může být v prvních 37 %, pokud budete sledovat matematiku tak ho budete muset odmítnout. Nebo další partner po prvních 37 % života nemusí být mnohem lepší a mohli byste s nim strávit život. Ale vzhledem k tomu, že tento vzorec se používá ve volné přírodě (například u některých druhů ryb), funguje a pomůže vám zvýšit šance na nalezení dokonalého partnera.

Věda pro poznání vaší pravé lásky

Vaše osobnost může být analyzována na základě přesnosti vašich rand. Lidé, kteří přijdou na schůzky včas, jsou příjemnější. Přemýšlejí o druhých a rádi sledují jasný plán. Zároveň jsou neurotičtější a lépe chápou a cítí své emoce.

Reklama

Můžete také věnovat pozornost botám svého partnera. Podle výzkumu, boty mohou říct hodně o osobě a jejich osobnosti. Lidé, kteří nosí pohodlnou obuv, jsou optimističtí a ochotní pomáhat ostatním. Ti, kteří preferují kotníkové boty, se bojí změn a mohou projevovat agresi.

Některé další tipy lásky od matematiků

Hannah Fry říká, že pokud hledáte lásku na internetu, pak je lepší nedávat vaše nejlepší fotografie na seznamka. Víme, že to zní divně, ale matematika to všechno vysvětluje. Ukazuje se, že osoba, jejíž přitažlivost ocení všichni, bude méně úspěšná a odradí mnoho žadatelů. Osoba, která neskrývá své neatraktivní rysy a vykazuje zranitelnost a rozmanitost, pokud jde o jejich vzhled, bude ve skutečnosti na webu více populární.

A pokud jste již potkali svou lásku a vzali jste si ji, pak je lepší přestat mlčet o svém neštěstí. Páry, které diskutují a snaží se pochopit problémy svého vztahu, které mluví o jejich nespokojenosti a věcech, které je urážejí, mají menší šanci na rozvod. Zlepšení manželství a práce na něm může pomoci vyhnout se rozvodu.

Potkali jste už svou pravou lásku? Jak se to stalo? Řekněte svůj příběh v komentářích.

Reklama
Zdroj článku:
brightside.me
Reklama