Microsoft představil nový bezpečností čip

Microsoft představil nový bezpečností čip

Foto: Gorodenkoff / Shutterstock

Aktualizováno:
2 min
Pamatujte, že každý komentář bývá zprávou o komentujícím.
Děkujeme za vaše komentáře.

Americká společnost Microsoft oznámila vydání nového čipu, který nazvala jako Pluton. Hlavním důvodem vytvoření čipu byla snaha zamezit hardwarovým nedostatkům, s kterýma se společnost potýkala.

Hardwarové nedostatky Microsoftu

Společnost Microsoft se musela za poslední dobu vypořádat s dvěma hlavními hardwarovými chybami. Chyby byla pojmenovány Spectre a Meltdown. Chyby se nacházely na základní úrovni mikroprocesorů a způsobovaly to, že soukromá data mohla být zneužita ve prospěch kybernetických zločinců. 

Nový čip Pluton

Nově ohlášený čip Pluton společnosti Microsoft, vyvinutý ve spolupráci se třemi předními výrobci čipů ve složení: Intel, AMD a Qualcomm, se snaží tyto problémy napravit. Je to ovšem velmi složité a nic není stoprocentní, neboť hackeři mají velmi inovativní a pokročilé metody. Pluton má být integrován do budoucích procesorů Intel, AMD a Qualcomm, aby komplikoval schopnost hackerů extrahovat citlivá data z počítačů.

Důkazem toho, že to Microsoft myslí s bezpečností vážně byl i příspěvek jednoho z ředitelů Microsoftu Davida Westona, který uvedl, že Design Microsoft Pluton vytvoří mnohem těsnější integraci mezi hardwarem a operačním systémem Windows na CPU, což výrazně zmenší plochu, na kterou by mohli hackeři zaútočit.

Pluton jednoduše chrání hardware před neoprávněnou manipulací, například před hardwarovými implantáty. Tento revoluční design a funkcionalita výrazně znesnadní přístup útočníkům a zlepší schopnost chránit se před fyzickými útoky, zabrání krádeži pověřovacích a šifrovacích klíčů a poskytne možnost zotavení ze softwarových chyb.

Reklama
Zdroje článku:
technologymagazine.com, blogs.microsoft.com
Reklama