Skrytá zbraň Applu v podobě rozšířené reality

Skrytá zbraň Applu v podobě rozšířené reality

Foto: hanohiki / Shutterstock

Aktualizováno:
2 min
Pamatujte, že každý komentář bývá zprávou o komentujícím.
Děkujeme za vaše komentáře.

Rozšířená realita neboli Augmented reality (dále už jen AR) je relativně nový okruh v oblasti výpočetní techniky. Nicméně i přesto, že je tato technologie na trhu jen chvíli, můžeme vidět její obrovský potenciál. Této skutečnosti si byla dobře vědoma společnost Apple, která se začala AR věnovat v roce 2017

A za tu dobu ušla pořádnou cestu. Apple začínal používat AR k zobrazování virtuálního nábytku IKEA a za pár let se dostal až ke profesionálnímu skenování 3D předmětů, či implementování AR do náročných mobilních her.

Využití a rozšíření AR

Apple byl u začátků AR, a to je jedním z důvodů, proč získal konkurenční výhodu a jisté 
know – how, které aktuálně využívá. Společnost tvrdí, že v aktuální době existuje již zhruba 10 000 aplikací od více než sedmi tisíc vývojářů pro iOS, které AR podporují. Drtivá většina aplikací se zaměřuje na to, aby co nejvíce usnadnily lidem život. AR napomáhá lidem při nakupování, kdy si mohou předmět pomocí aplikaci zobrazit v životní velikosti a rozhodnout se, zda jim vyhovuje a koupí ho, nebo ne. Tento benefit lidé ocení hlavně v době pandemie, kdy je většina obchodů uzavřených a na předmět se nemohou podívat na živo. 

AR jako pomocník při práci

Rozšířená realita není pouze nástroj, který slouží k hraní her, či nakupování. Napomáhá také např. grafickým designérům, nebo architektům, kterým může pomoct při vizualizaci nově navrhnutých projektů. Hlavním pracovním pomocníkem se pro tyto účely stává iPad, jenž tyto požadavky velmi dobře splňuje.

Implementace technologie liDAR

Apple to s AR myslí opravdu vážně, důkazem toho je i implementace špičkové AR technologie do nových iPadů a iPhonů. Apple liDAR je konkrétně velmi přesný a jemný senzor, který funguje tak, že zařízení vyšle paprsky světla z oblasti zadních kamer a následně počítá, za jak dlouho se vrátí zpět. V závislosti na vzdálenosti poté vytvoří 3D model. Tato technologie má obrovský potenciál.

Reklama
Zdroje článku:
Reklama