Efekt zdravých plných rtů: Dosáhněte ho přirozeně, máme know-how

Efekt zdravých plných rtů: Dosáhněte ho přirozeně, máme know-how

Foto: Shutterstock.com

Aktualizováno:
3 min
Pamatujte, že každý komentář bývá zprávou o komentujícím.
Děkujeme za vaše komentáře.

Jsou jedním z ústředních bodů krásy. Rty. Není divu, že se na ně soustředí většina žen a estetický zákrok, který nabízí okamžité vylepšení, podstupuje mnoho z nich. Co však v případě, že po injekci do rtů netoužíme?

Hydratace je základ 

Ať to zní jako jakékoliv klišé - bez hydratace se nepohnete. Pokud nepijete dostatek vody nebo jsou vaše rty dokonce popraskané, nejenže se opravdu '' scvrknou '', zároveň působí nehezkým dojmem, při kterém skutečně nezáleží na jejich velikosti. Na to, aby vypadaly přitažlivě a nabyly svou co největší velikosti, je kromě pitného režimu hned důležitých několik kroků. 

1. Pravidelná masáž

Tak, jak naše pleť, i naše rty se potřebují napumpovat. Znáte všechny ty válečky, kameny, masážní pomůcky, které vám pomáhají k „napumpování“ a rozzáření pleti? Ty potřebuje i naše pleť. Netřeba si kupovat nic speciálního, na začátek postačí, pokud použijete čistý zubní kartáček. Jemnými krouživými pohyby si minimálně minutu přejíždějte po rtech. Rozdíl spatříte okamžitě. 

Pozor, pokud máte rty v žalostném stavu a jsou mimořádně citlivé, nezasahujte do nich jiným předmětem. Mohli byste jim totiž více poškodit než pomoci.

2. Pozor na složení

Reklama

Není jedno, co si na své rty dáváme - a tak byste si měli vybírat skutečně kvalitní rtěnky, které vaše rty nevysušují a neobsahují škodlivé látky. Ty by měly být v kosmetice tabu, ale bohužel nejsou. Vyhněte se tak levným napodobeninám, po kterých sice dosáhnete většinou pěkného, matného efektu, ale budete mít pocit vysušených rtů. Investujte do kvalitních, nejlépe přírodních značek, které neobsahují zbytečnou chemii. 

3. Masky a peelingy

Zní to jako utopie? Ale neměla by být. I vaše rty si zaslouží luxus v podobě hydratační masky či peelingu. Na trhu jich je hned několik, ale pokud si neumíte vybrat, nebo k nim zatím nemáte důvěru, sáhnout můžete i po levnějších, neinvazivních, které si vyrobíte doma. Nejosvědčenější kombinací je med, citron či skořice. 

Maska z medu

Stačí si ráno natřít na rty tenkou vrstvu medu a nechat působit alespoň 15 minut, následně jemně smýt vatovým tampónkem. Pozor, ale abyste viděli žádoucí efekt, je třeba, abyste to praktikovali minimálně dva týdny na pravidelné bázi. 

Citron

 Rozřízněte ho na polovinu a jednou z nich si krouživými pohyby masírujte ústa. Dosáhnete požadovaného napumpovaného efektu a dokonce i vzhledu šťavnatých rtů. Pozor, tuto proceduru provádějte jen v případě, že jsou vaše rty v pořádku - jinak by to bylo výrazně nepříjemné.

Skořice

Smíchejte lžíci krystalového cukru, lžičku mleté skořice, lžičku kokosového oleje a směs naneste na suché a čisté rty. Jemně je masírujte, čímž se z nich odstraní popraskaná kůže. Peeling nechte působit přibližně dvě minuty a následně jej smyjte.

Reklama
Zdroj článku:
feminity.sk
Reklama