Dopřejte si radost: Nepečený piškotový dort s čokoládou – dobrota pro celou rodinu jen za dvě stovky

Dopřejte si radost: Nepečený piškotový dort s čokoládou – dobrota pro celou rodinu jen za dvě stovky

Foto: Pixel-Shot/ Shutterstock

Aktualizováno:
2 min
Pamatujte, že každý komentář bývá zprávou o komentujícím.
Děkujeme za vaše komentáře.

Čeká vás slavnostní příležitost, budete chystat něco dobrého pro děti, nebo si jen tak chcete zpříjemnit den? Piškotový dort s čokoládou můžete ozdobit třeba lentilkami a připravit tak skutečně chutný dort, po kterém se jen zapráší.

Proč nepečený dort?

Není nutno se s dortem plácat celé hodiny. Většinou se také nikomu nezavděčíte, protože i když se vám povede dort jako z pohádky, rozhodující je chuť. A u tohoto dortu je chuť skutečně skvostná. Ne nadarmo jej připravovala již naše babička, která si jej natolik oblíbila, že nás provázel celé dětství i dospívání. Babička jej připravovala i ve vysokém věku, kdy již jiné moučníky nepekla. Je snadný a vynikající. Jdeme na něj!

Postup zvládnete i s dětmi

Nejdříve si v kovové nebo skleněné míse uvařte silnou kávu. Než vychladne, ušlehejte dvě smetany ke šlehání spolu se lžičkou cukru a ztužovačem šlehačky. Ve vodní lázni rozpusťte dvě čokolády na vaření, ke kterým přidáte 2 lžíce mléka a 1 lžíci rumu. Přimíchejte pomalu 2 žloutky a 2 lžičky cukru. Ze zbylých bílků ušlehejte sníh. Když bude čokoláda chladnout, přimíchejte do ní pomalu ušlehaný sníh.

Vrstvením máte dort hotový za 10 minut

A máte vše připraveno. Nyní už stačí jen vysypat dortovou mísu kokosem a vrstvit. Nejdříve piškoty namočené v kávě, poté šlehačku. Nakonec čokoládu. Opět posypejte trochou kokosu a můžete jít na další vrstvu. Nahoru ještě nastrouhejte čokoládu, nebo dort ozdobte lentilkami.

Levný a rychlý recept na to, jak někomu udělat radost. Dort je vynikající a oblíbí si jej děti i dospělí. Dobrotu pro celou rodinu připravíte pouze za dvě stovky.

Reklama
Zdroj článku:
Radka Formanová
Reklama