Nenápadné signály které mohou značit, že jste prodělali bezpříznakový covid-19

Nenápadné signály které mohou značit, že jste prodělali bezpříznakový covid-19

Foto: skimin0k/ Shutterstock

Aktualizováno:
2 min
Pamatujte, že každý komentář bývá zprávou o komentujícím.
Děkujeme za vaše komentáře.

Mnoho lidí koronavirus prodělalo, aniž by o tom měli tušení. Dost možná měli jen lehkou bolest hlavy nebo se necítili úplně fit, ale nenapadlo je, že by mohlo jít o tuto vážnou nemoc. Zejména u mladých lidí nebo dětí je to poměrně běžný průběh. Řada z nich však po prodělání nemoci začne trpět nepříjemnými symptomy. Podle lékařů takto bezpečně poznáte, že jste nemoc prodělali. Které symptomy to jsou?

Bolesti hlavy

Následky covidu někteří pacienti popisují jako zrychlenou srdeční frekvenci, mozkovou mlhu a stálé bolesti hlavy. Řada lidí prožívá bolesti hlavy, které nikdy předtím nezažili, a nepomáhají na ně ani běžné prášky proti bolestem.

Nízká horečka a teplotní výkyvy

Podle všeho existují případy těch, kteří po prodělání nemoci trpí vytrvalou zvýšenou teplotou. Teplotní výkyvy těla nejsou neobvyklé, ale trvající zvýšená teplota není normální a značí zánět nebo jiný zdravotní problém.

Nechuť k jídlu, průjem nebo zvracení

Po odeznění nemoci se u některých pacientů objevují pokračující gastrointestinální příznaky a třes rukou. V důsledku průjmu nebo zvracení řada pacientů zhubla během měsíce i o několik kilogramů a trpěli nepříjemnými projevy téměř po každém jídle. Pokud se vám tedy změnila chuť k jídlu a máte neobvyklé žaludeční potíže nebo nepříjemnosti, je dobré vzít v úvahu to, že na vině může být právě koronavirus.

Myalgie

Právě bolesti svalů, vazů, šlach a fascií mohou být běžným následkem prodělané infekční choroby. Může se jednat o poměrně složitě řešitelný problém. Proto je dobré se po nemoci každopádně nepřetěžovat a sledovat vývoj svého zdravotního stavu.

Kožní vyrážka

Kůže je skutečně tím nejlepším orgánem, na kterém můžeme pozorovat stav našeho těla. Po prodělaném onemocnění covid-19 se u řady pacientů vyskytla svědivá vyrážka, která trvala několik týdnů i měsíců. Také se u řady z nich celkově zhoršil stav kůže a ta byla suchá a vrásčitá.

Bolesti v krku a únava

Asi nejběžnějším následkem bývá únava. Podle všeho tento symptom postihuje více než polovinu pacientů po prodělaném onemocnění. Mezi další typické projevy patří také bolest v krku, ztráta čichu a chuti, křeče a záškuby nohou.

Reklama
Zdroj článku:
Reklama