Top 9 šílených teorií o COVID-19

Top 9 šílených teorií o COVID-19

Foto: Prostock-studio / Shutterstock

Aktualizováno:
5 min
Pamatujte, že každý komentář bývá zprávou o komentujícím.
Děkujeme za vaše komentáře.

Pandemie virové choroby COVID-19. Je pravda, že se poprvé objevila ve městě Wu-chan? Podívejme se teď na 3 teorie, které se šíří světem.

COVID-19 se poprvé objevil v Číně. Méně než dva měsíce stačilo na to, aby se rozšířil téměř po celém světě. Virem se nakazilo už přes 180 000 lidí a vyžádal si už přes 7100 obětí.

Většina lidí souhlasí, že se virus poprvé objevil na trhu s mořskými plody ve Wu-chan v Číně. Zdá se, že někteří konspirační teoretici tomuto scénáři nevěří a domnívají se, že je to jen další podvodný příběh, který někdo vymyslel, aby se zakryl skutečný původ viru!

Vláda Spojených států amerických

Ruská zpravodajská síť prozradila v přímém přenosu zpráv, že vláda Spojených států amerických vytvořila virus za účelem zničit Čínskou ekonomiku, a zároveň aby mohla čínské vládě prodávat vakcíny. Přijde vám pravděpodobné, že by vláda Spojených státu stála za vznikem viru?

Bill Gates

V říjnu roku 2019 nadace Bill a Melinda Gates spolupracovala se světovým ekonomickým fórem a s centrem pro zdravotní bezpečnost Johnese Hopkinse, aby otestovala, jak dobře je na tom svět, aby se dokázal vypořádat s epidemií. Netrvalo dlouho a za necelé dva měsíce se objevil virus COVID-19. Byl tedy program předehrou k nadcházející epidemii, kterou všechny tři organizace plánovaly? 

Reklama
  • Centrum pro zdraví a bezpečnost Johnese Hopkinse popírá jakoukoliv spojitost mezi událostí a virem COVID-19
  • Nadace Bill a Melinda Gates dříve poskytla finanční podporu britskému institutu, který má patent na vakcínu proti koronavirům

5G Internet

Wu-chan bylo jedním z prvních měst, které získalo připojení 5G. Může být virus COVID-19 způsoben radiačními vlnami 5G sítě? Tvrzení je založeno na výzkumu, který trvá už přes 20 let. Zjistilo se, že 5G je pro lidské zdraví nebezpečné. Tzn. koronavirus je otrava zářením, což způsobuje oslabení imunitního systému a člověk je více náchylný k nemocem.

Čínská vláda

Čína vlastní program na výrobu biologických zbraní. Jednou z nich je i COVID-19. Vir prý unikl z laboratoře a způsobil epidemii. Dotčenou laboratoří je Čínská laboratoř národní biologické bezpečnosti. Jedná se o jediné Čínské vládní zařízení, které je schopné provádět výzkum smrtelných virů. Je také součástí Wu-chanského intitutu virologie. Toto tvrzní vyšlo z prohlášení Čínského prezidenta. Následující den vydalo čínské ministerstvo vědy a technologie pokyny, jak zabezpečit laboratoře, aby se zabránilo úniku virů. Je faktem, že viry už dříve unikly z Čínských laboratoří. Virus SARS měl dokonce uniknout z laboratoří dvakrát.

Kanadská vláda

Národní mikrobiologická laboratoř v Kanadě provádí výzkum smrtelných virů stejně tak, jako Čínská laboratoř národní biologické bezpečnosti ve Wu-chanu. Dva čínští špióni ukradli virus a převezli ho do Čínské laboratoře národní biologické bezpečnosti, kde na konec způsobil epidemii. Jedná se o pár, který pracoval v Kanadské laboratoři do doby, kdy byl roku 2019 propuštěn. Mohli být propuštěni za údajnou krádež viru a jeho odeslání do Číny? Kanadská policie tvrdí, že byli propuštěni kvůli pracovním neshodám.

Exploze meteoritu

V severovýchodní Číně začátkem 11. října 2019 těsně po půlnoci explodoval meteorit a způsobil intenzivní záblesk, díky němuž byla noční obloha stejně tak jasná jako za dne. Exploze meteoritu mohla přinést virus COVID-19. Vědci tvrdí, že je to nepravděpodobné. Exploze způsobená ve vesmíru nemůže mít za následek virovou epidemii. I kdyby se stalo, že by meteorit dopadl na zem, virus by nemohl přežít tak extrémní teplotu během letu. Meteority, které se v atmosféře nespálí, mohou dosáhnout teploty až přes 1500°C. 

Čínská blogerka

Spekulace kolem přenosu viru COVID-19 z netopýra na člověka vědci pořád testují. Čínská cestovatelka zachytila na video, jak jí v restauraci netopýra. Mohl být infikovaný koronavirem COVID-19 a nakazit jí? Byla obviněna za nakažení virem a jeho rozšířením mezi lidi. Cestovatelka pak následně byla donucena čínskou vládou omluvit se za konzumaci netopýra. Dodala však, že video bylo natočeno roku 2016. Tedy o 3 roky dříve, než se objevil koronavirus COVID-19.

HIV

Indičtí vědci tvrdí, že koronavirus COVID-19 nese určitou podobnost s virem HIV. Řekli, že mají dostatek důkazů, aby mohli dokázat, že někdo modifikoval vir HIV, aby vytvořil tento nový virus. Celou teorii vědci zveřejnili na svých webových stránkách. Následně byli donuceni veškeré informace smazat. Příspěvek totiž vyvolal obrovskou kontroverzi.

Pivo Corona

Najdou se lidé, kteří si myslí, že virus byl pojmenován po pivu Corona. Domnívají se, že tento druh piva může za celou událost s koronavirem COVID-19. Do tohoto piva, které je vyráběno v Mexiku, byl prý přidán virus. Pravda je taková, že Mexické pivo Corona nemá nic společného s virem COVID-19 a nakažení virem nezpůsobuje.

Reklama
Zdroj článku:
nationalelfservice.net
Reklama