Stopy dětí i dospělých z doby ledové byly nalezeny v Utahu. Ale zjevují se pouze výjimečně

Stopy dětí i dospělých z doby ledové byly nalezeny v Utahu. Ale zjevují se pouze výjimečně

Foto: Daniel Eskridge / Shutterstock

Aktualizováno:
2 min
Pamatujte, že každý komentář bývá zprávou o komentujícím.
Děkujeme za vaše komentáře.

Stopy duchů nalezené v solných pláních byly identifikovány jako prehistorické stopy z poslední doby ledové.

Stopy duchů nalezené v solných pláních byly identifikovány jako prehistorické stopy z poslední doby ledové.

„Stopy duchů“ se objeví na krátkou dobu, když jsou vlhkostní podmínky tak akorát. Stopy objevili vědci z Cornellovy University v americkém městě Ithaca  při jízdě z archeologického naleziště v utažské Utah Testing and Training Range (vojenská testovací a výcviková oblast v utažské poušti West Desert asi 130 km západně od Salt Lake City – pozn.).

Při dokumentování otisků vědci použili archeologický průzkum o rozloze 5 000 akrů a pilotní studii o použití neinvazivních archeologických technik, včetně použití magnetometru a radaru pronikajícího do země nebo GPR (georadar).

Čtvrtohorní velké i malé stopy

Tato studie odhalila mnohem více neviditelných otisků, přičemž dosud bylo objeveno 88 stop. Počáteční studie naznačují, že byly vytvořeny dospělými i dětmi během pleistocénu, geologické epochy - starší oddělení čtvrtohor-  před asi 2 580 000 až 11 700 lety.

Daron Duke z Far Western Anthropological Research Group řekl: „Na základě vykopávek několika otisků jsme našli důkazy o dospělých s dětmi ve věku od pěti do 12 let.“

Reklama

Staré, nebo ještě starší?

„Také jsme shromáždili výplň otisků, abychom zjistili, zda můžeme najít organické materiály k radiokarbonovému zjištění jejich stáří," dodal Duke.

Vzhledem k tomu, že v této odlehlé oblasti pouště kolem Velkého solného jezera nebyly žádné mokřadní podmínky, které by mohly vytvořit takové stopy, jsou pravděpodobně více než 12 000 let staré.

„Trackway Site", jak se nyní objev nazývá, doplňuje nedávné objevy učiněné poblíž ve Wishbone. Místa se nacházejí do vzdálenosti půl míle od sebe v místě, které by bývalo bylo rozlehlým mokřadem, nyní označovaným vědci jako Delta dna Staré řeky.

Reklama
Zdroj článku:
Reklama