„Obyčejná“ petržel působí záhadně jako taneční droga i proti impotenci

„Obyčejná“ petržel působí záhadně jako taneční droga i proti impotenci

Foto: WS-Studio / Shutterstock

Aktualizováno:
2 min
Pamatujte, že každý komentář bývá zprávou o komentujícím.
Děkujeme za vaše komentáře.

Mnoho potravin obsahuje živiny aktivující bílkoviny sirtuiny, což jsou vlastně enzymy, které odstraňují z organismu nejrůznější odpadní látky a navíc podporují energii buněk, zahání stres, posilují imunitní systém, zpomalují proces stárnutí, tlumí návaly nezvladatelného hladu, podílejí se na budování svalové hmoty a naopak odbourávají tuk.

Mezi nejznámější sirtuinové potraviny (sirtfood) patří:

Petržel, kapusta, pohanka, kapary, celer, kakao, káva, extra panenský olivový olej, zelený čaj, kadeřávek, libeček, datle med, chilli papričky, červená čekanka, červené víno, rukola, sója, jahody kurkuma, ořechy, čokoláda s 85 % kakaa atd.

Kořen, nať i plod mohou „omámit“

Petržel je jednou z nejpoužívanějších bylinek v Evropě. Má však nejen zvláštní chuť, je také afrodiziakální, omamná a halucinogenní. Může za to látka přírodní organická sloučenina myristicin. Při požití se v těle stává látkou s halucinogenními účinky, které mají stimulační účinek jako tzv. taneční droga extáze. K dosažení účinků drogy byste však museli spotřebovat celou plantáž petržele.

Účinná látka: myristicin

Účinky na tělo: halucinace, mírná intoxikace

Možná rizika: nejsou známy žádné dlouhodobé nepříznivé účinky

Pomáhá proti impotencí

Podle knihy dr. Wolfganga Exela Proti bolestem bez léků můžeme poruchy potence klidně označit za určitou formu psychické bolesti, která může muže i ženu (u nich mluvíme o frigiditě) přivádět nejednou k zoufalství.  Prospěšné je konzumovat především rostliny s močopudným účinkem. Touto cestou totiž dochází ke zvýšenému prokrvení pánevních a pohlavních orgánů. Osvědčuje se celer, petržel, „všelék“ česnek a saturejka.

„Petržel, aby dlouho vydržel"

Je pravda, že petržel obsahuje silice, které mají silné močopudné účinky. Dochází tak k většímu prokrvení pohlavních orgánů a tím i k větší chuti na sex. Tohle rčení má ale i další význam, obsažené látky totiž fungují jako prevence zbytnění prostaty, což bývá častý problém právě u mužů středního a vyššího věku. Takže - aby nám dlouho vydrželi – muži.

Reklama
Zdroje článku:
www.maennersache.de, MUDr. Wolfgang Exel, Willi Dungl: Schmerzfrei ohne Gift
Reklama