Mléčné výrobky: jejich vyřazení z jídelníčku může mít řadu benefitů pro naše zdraví

Mléčné výrobky: jejich vyřazení z jídelníčku může mít řadu benefitů pro naše zdraví

Foto: Shutterstock

Aktualizováno:
3 min
Pamatujte, že každý komentář bývá zprávou o komentujícím.
Děkujeme za vaše komentáře.

Mnoho lidí odstraňuje mléko, sýr, máslo a další mléčné výrobky ze svého jídelníčku. A proč to lidé vlastně dělají? Většinou za cílem toho, že chtějí zhubnout nebo podpořit své zdraví.

 Dnes se zaměříme na to, zda je tomu opravdu tak a co se může stát s vaším tělem, když nebudete jíst mléčné výrobky vůbec. 

Jaké jsou hlavní benefity mléčných výrobků?

Obsahují látky a vitamíny (zejména vápník), které budují vaše kosti, chrupavky a zuby. Pro děti jsou důležité v období, kdy rostou. Jako dospělá osoba už mléčné výrobky k udržování zdraví nutně nepotřebujete. 

Například takové mléko je bohatým zdrojem bílkovin, vápníku a také vitamínu D, což jsou všechno živiny pro naše kosti. Pokud přestanete mléko konzumovat úplně, je potřeba vědět, čím tyto živiny dostatečně nahradit. Mezi jiné zdroje těchto živin patří ovoce, losos, nebo třeba pomerančový džus, vejce a luštěniny. 

Co vše se může bez mléčných výrobků zlepšit?

1. Bolest hlavy 

Reklama

Pokud máte problémy s neúnosnou bolestí hlavy nebo dokonce migrénou, mohou za tím stát     právě mléčné výrobky. Spouštěčem může být únava, nedostatek spánku, příliš mnoho kávy, nebo právě mléčné výrobky. 

2. Emoční stabilita 

Mění se vám nálada jako počasí? Býváte náladoví? Máme pro vás odpověď. 

Mléčné výrobky obsahují spoustu hormonů, které nemusí ty vaše hormony zcela přijmout. Tudíž omezení konzumace těchto výrobků může vést k lepší emoční stabilitě. 

3. Úbytek tělesné hmotnosti

Je to velice individuální, ale ano, ve většině případů opravdu lidé ubývají na váze. Vliv má ale i to, kolik a v jaké formě jste dříve mléko konzumovali. 

4. Lepší zažívání

Pokud vás trápí špatné zažívání nebo míváte střevní problémy, zkuste na nějakou dobu přestat jíst mléčné výrobky. I laktózová intolerance může být viníkem a je na místě tento problém vyloučit.

5. Lepší pleť

I na pleť mají mléčné výrobky velký vliv. Hormony, které obsahují mléčné výrobky mohou být příčinou, proč máte akné nebo různé vyrážky a ekzémy. 

6. Trápí vás nafouklé břicho?

U mnoha lidí se již prokázalo, že trpí sníženou schopností trávit laktózu, aniž by o tom věděli. To může být důvodem, proč máte věčně nafouklé břicho a trápíte se s nadýmáním nebo průjmy.  

Pokud i vás něco ze zmíněných problémů trápí, zkuste mléčné výrobky omezit a uvidíte, že vám hned bude lépe. Mnoho lidí by ani nenapadlo, že za takovými problémy může stát právě mléko nebo jiné mléčné výrobky.

Reklama
Zdroj článku:
Reklama