Jiskření s ex po internetu: Je to nevěra? A co nám chybí doma?

Jiskření s ex po internetu: Je to nevěra? A co nám chybí doma?

Foto: BAZA Production/ Shutterstock

Aktualizováno:
3 min
Pamatujte, že každý komentář bývá zprávou o komentujícím.
Děkujeme za vaše komentáře.

V minulosti nevěra nebyla neobvyklá, záletníci se vyskytovali již v dobách antiky. V průběhu historie bylo podvádění trestané různými způsoby. Dnes je společností tiše tolerována a trápí obvykle pouze zainteresované osoby, případně jejich blízké.

Co je nevěra?

Jako první vám jistě přijde na rozum sex, ale je to mnohem komplikovanější. Za nevěru je považováno vše, co děláte pro to, abyste skryli vaše city před partnerem či partnerkou, což je přesným opakem významu vztahu.

Jen kamarád(ka)?

Sem patří i utajování kamarádství s opačným pohlavím. Nemusíte nutně mít s kamarádem či kamarádkou intimní vztah, ale před svým mužem/svou ženou byste neměli mít takové tajemství, protože pokud se provalí, můžete přijít o jeho/její důvěru. A pokud máte potřebu tajit před svým protějškem nějakého kamaráda/kamarádku, tak je pro vás víc něčím víc než jen kamarádem(kou).

Jiskření po síti

Erotické chatování nebo intimní videohovory jsou také považovány za nevěru. I když se fyzicky nikdy nesetkáte, takže hledání sexuálního rozptýlení mimo vztahu není v monogamním vztahu v pořádku.

S ex je to ex?

Schůzky s bývalými láskami nejsou pro váš současný vztah prospěšné zvláště, pokud o nich váš nynější partner neví. Je to nevěra, i když na těch schůzkách možná „o nic nejde".

Situací, které by mohly být podváděním, je nespočet. Ale jestli to nevěra je, zjistíte ve chvíli, kdy začnete mít potřebu skrývat své jednání před partnerem.

Digitální doba nepřeje věrnosti

Pouze tak lze vysvětlit fakt, že většina románků začíná na sociálních sítích. Lidé znají vysoce soukromé záležitosti ostatních nesrovnatelně více než před pár lety. A když si přes internet vidí do kuchyně, tak do ložnice je to už jen krok. Stačí, že si začnete nezávazně psát se spolužákem ze střední, načnete téma starých citů nebo momentálních problémů s partnerem a za pár dní spolu můžete ležet v posteli.

Čeho se nevěrníkům nedostává

Nejčastějším důvodem, proč hledáme štěstí v náruči jiné ženy nebo muže, je nedostatečné emoční uspokojení. Nejde jen o sex, i když i jeho nedostatek nás vhání do cizích postelí. Jen 38 procent lidí se chlubí, že má sexu tolik, kolik ke spokojenosti potřebuje. Ostatní trpí dále nebo zahýbají svým partnerům.

Nevěra je „nakažlivá“

Pokud máte mezi kamarády záletníky užívajících si mimo vztah, pravděpodobnost, že i vy podvedete svého partnera, narůstá. Neboť pokud se pohybujete v prostředí, kde je přítomna nevěra, vaše svědomí vás nebude až tak brzdit při podvádění.

Reklama
Reklama