Pokrmy pro zlepšení imunity přes zimu

Pokrmy pro zlepšení imunity přes zimu

Foto: Shutterstock.com

Aktualizováno:
2 min
Pamatujte, že každý komentář bývá zprávou o komentujícím.
Děkujeme za vaše komentáře.

Jak se blíží zimní počasí, láká nás to jíst tučná a přeslazená jídla, která uspokojí náš žaludek, ale zamává to s imunitním systémem a hladinou energie. Není nic špatného na tom, když si dopřeje pár kousků cukroví a pečeně navíc, ale opravdu máte ve vašem jídelníčku dostatek potravin, které vaše tělo potřebuje, aby se rychle a bezbolestně vyrovnalo s chřipkou a nachlazením?

Kromě správného stravování je potřeba hodně spát, zůstat pozitivní a cvičit. Zde jsou nejlepší triky, jak si obohatit jídelníček a zůstat v zimě fresh.

1. Dejte si rande s kaší

Začněte svůj den zdravou snídaní, která vás udrží plná energie až do oběda. Teplé ovsa je nejlepší způsob, jak nastartovat vaše ráno. Zkuste si do kaše přidat ořechy nebo semínka, společně se zimním sezónním ovocem jako jsou jablka, hrušky, brusinky nebo datle.

2. Vyberte si zeleninu a ovoce bohatou na vitamín C

Přidejte do svých jídel potraviny, jako jsou sladké brambory, rajčata, červené papriky a citrusové plody, mají vysoký podíl vitamínu C, který hraje důležitou roli v udržování imunitního systému a energické hladiny, obzvlášť pokud pravidelně cvičíte.

3. Podívejte se po zdroji zinku, třeba ve špenátu

Reklama

Během zimních měsíců můžete přijít do styku s viry, které mohou způsobit nachlazení nebo chřipku.  Je tedy důležité, aby náš imunitní systém fungoval normálně, a zinek k tomu přispívá. Potraviny, jako jsou ústřice, špenát a luštěniny, jsou dobrým zdrojem zinku.

4. Jezte víc potravin bohatých na železo

Červené maso, čočka a zelená listová zelenina jsou dobrým zdrojem železa, který podporuje zdravý imunitní systém. 

5. Jezte více ryb, vajec a sýrů

Ryby jako losos, treska, stejně jako mléko, vejce a sýr jsou zdrojem vitamínu B12. Přispívá ke správnému fungovaní imunitního systému a snižuje únavu a vyčerpání.

6. Vyměňte cukroví za sladkou zeleninu a polévky

Někdy nás zimní měsíce mohou přimět, abychom sáhli po ,,pohodlných potravinách s obsahem cukru“, které mohou být špatné jak pro naši postavu, tak pro naši energetickou hladinu. Existuje však spousta zimních jídel, která jsou výživná a uklidňující – zkuste pečenou kořenovou zeleninu, která je lahodná a sladká, nebo polévky nabité zeleninou jsou skvělé na oběd, zejména se spoustou česneku nebo zázvoru.

Reklama
Zdroj článku:
Dana Novotná
Reklama