Jaké změny zaznamenala hudební branže poslední rok?

Jaké změny zaznamenala hudební branže poslední rok?

Foto: Shutterstock.com

Aktualizováno:
2 min
Pamatujte, že každý komentář bývá zprávou o komentujícím.
Děkujeme za vaše komentáře.

Rok 2020 přinesl hodně věcí a hodně jich vzal. Díky situaci ve světě jsme byli ochuzeni o koncerty, festivaly, a nakonec i dobrou náladu. Ani druhá strana na tom není o moc lépe. Muzikanti tak přišli o velkou část svých výdělků, mladé kapely o možnost rozšiřování své fanouškovské základny a vše jde ruku v ruce.

Lze si ale ještě před rokem představit, že Váš oblíbený umělec usedne s kytarou v ruce před telefon a bude na sociální síti vystupovat živě „jen“ pro Vás ve vašem soukromí? Tato představa hlavně u větších hudebních gigantů byla díky jejich vytíženosti nemyslitelná.

Situace si vyžádala jeden důležitý bod a tím je láska k muzice. Díky moderním technologiím mohou být umělci blíže svým obdivovatelům a my se kromě toho, že hvězda má ráda kávu jisté značky dostáváme do prostředí, kde vše vzniká. Není to jen špičkově vybavené studio, či krásný obývací pokoj, ale především umělcova energie, nálada a rozpoložení, že i přes nepřízeň dělá to co miluje a konečný konzument je pro něj také důležitý. A pokud můžeme být toho všeho součástí například v podobě sdílených příspěvků, které hvězda čte přímo v živém vstupu, o tom se spoustě lidem mohlo jen zdát.

Jestli přeci jen jste „klasici“ tak toho nebylo rozhodně málo. Staří ostřílení mazáci začali natáčet nové desky, které jsou většinou brilantní a kapely jako by chytily druhý dech a zpět svou chemii ve studiu. Mladí muzikanti zase měli dostatek času na sobě pracovat a přijít s kvalitním materiálem.

Pokud tedy budeme brát současnou situaci i pozitivně, můžeme se v lepších časech těšit na opravdu zajímavou koncertní smršť plnou nového materiálu.

Reklama
Zdroj článku:
Věra Novotná
Reklama