Markéta (33): Manžel slíbil, že nebude pít. Narození druhého dítěte bylo ultimátum

Markéta (33): Manžel slíbil, že nebude pít. Narození druhého dítěte bylo ultimátum

Foto: fizkes/ Shutterstock

Aktualizováno:
2 min
Pamatujte, že každý komentář bývá zprávou o komentujícím.
Děkujeme za vaše komentáře.

Markéta se do svého manžela zamilovala proto, že byl velmi hodný a obětavý. To ale netušila, že jej po několika letech vztahu zcela ovládne alkohol.

Začalo to pozvolně

„Náš krásný vztah se začal vytrácet po čtyřech letech soužití. Místo toho, abychom rekonstruovali byt, jak jsme si řekli, tak začal manžel trávit čas po práci s přáteli. Manžel pak stále častěji chodíval s kamarády pít do garáže, odkud jej vždy přinesli namol opilého. Neuměl říct „ne“ a pil až do naprosté opilosti, kdy již o sobě nevěděl. Druhý den pak prospal. Takto to bylo stále častěji. Ze začátku jsem si říkala, že jej nebudu omezovat, abych nebyla za semetriku. Později mi ale docházelo, že takto žít nechci,“ říká Markéta.

Ani po narození syna to nepřestalo

„Když se nám narodil syn, doufala jsem, že to manžela změní. Několik týdnů se skutečně vzorně staral o dítě a za kamarády nechodil. Sotva ale začala zima, opět šel z práce místo domů do garáže, kde pili alkohol. Začalo mi docházet, že to nejsem já, kdo má problém. Že nejsem semetrika. Je to můj muž, kdo kazí rodinné štěstí,“ smutně podotýká Markéta.

Začal lhát

„Dokonce to došlo tak daleko, že mi začal lhát. Vymlouval se, že byl pomáhat u sousedů, přitom vysedával doma v garáži a pil. Když jsem se jej někdy ptala, odkud alkohol vzal, dodal jen, že mu to přinesl soused. Věděla jsem, že soused téměř nepije, proto mi bylo jasné, že mi můj muž už nadobro lže,“ říká Markéta.

Chtěl druhé dítě

„I přes naše neshody jsem v něm stále spatřovala toho kluka, do kterého jsem se tenkrát zamilovala. Chtěl, abychom měli ještě jedno dítě. Věděl, že už přemýšlím o tom, že bych ho opustila. Druhé dítě se narodilo za pár měsíců a já manželovi řekla, že je to moje ultimátum. Pokud se nezmění, najdeme si jiné místo k žití. Bylo pro mne těžké vidět, jak si po domě schovává lahve a snaží se přede mnou maskovat svou opilost. Už ani nechodil za kamarády, pil doma sám a myslel si, že to na něm nejde poznat.“

Když byly druhému synovi tři roky, Markéta se rozhodla, že manžela opustí. Věděla, že nechce, ať její děti vidí otce opilého, rozčileného a věčně nespolehlivého. Začal se zanedbávat. Do léčebny nastoupit odmítal. Markéta si našla nové bydlení a snaží se ze všech sil, aby dokázala svým synům být dobrou matkou.

Reklama
Zdroj článku:
Radka Formanová
Reklama