Buďte pozitivní: 16 tipů, jak změnit vaše chování k lepšímu

Buďte pozitivní: 16 tipů, jak změnit vaše chování k lepšímu

Foto: Black Salmon/ Shutterstock

Aktualizováno:
3 min
Pamatujte, že každý komentář bývá zprávou o komentujícím.
Děkujeme za vaše komentáře.

Buďte tím nejlepším příkladem pro své okolí. Buďte pozitivní, i když se situace zrovna nedaří. Poradíme, jak na to.

1. Buďte zdvořilí

Bez ohledu na to, jak špatný den prožíváte, buďte vždy slušní a laskaví k ostatním. Být slušnou lidskou bytostí je to první, co můžete udělat. Lidé vás budou přirozeně respektovat.

2. Nesuďte

Neshodují se názory jiných s těmi vašimi? Nesuďte je. Pamatujte, že když na někoho ukážete a budete ho soudit, budou lidé soudit i vás. Takto se tomu vyhnete.

3. Žijte radostným životem

Není to snadné. Ale jde to. Když ráno vstanete, řekněte si, že dnešní den se povede. Naučte se být šťastní bez ohledu na vnější okolnosti.

4. A co soucit?

Nikdy nevíte, co druhý právě prožívá. Nikdy jeho život nepoznáte, pokud neprožijete jeho dětství a jeho životní zážitky. Proto buďte více soucitní a neodsuzujte.

5. Buďte vděčný

Každý den buďte vděční za maličkosti, které máte. Tento životní přístup vám umožní, že se dobro ve vašem životě bude násobit.

6. Věnujte pozornost

Poslouchejte pozorně lidi, se kterými hovoříte. Potřebují se vypovídat, stejně jako vy. Věnujte jim svou pozornost a neskákejte jim do řeči.

Reklama

7. Drby berte s rezervou

Pozitivní vliv na své okolí uděláte v případě, že nebudete ostatní pomlouvat. Tuto negativitu ve svém životě už prostě nepotřebujete. Když s vámi někdo klepe o jiné osobě, bude i o vás mluvit za vašimi zády. 

8. Buďte autentičtí

Takoví, jací jste, jste naprosto v pořádku. Buďte na sebe hrdí. Dokázali jste toho mnoho. A další krásy vás čekají.

9. Vyčistěte svůj životní prostor

Životní prostor si zaslouží, aby v něm energie proudila. Ukliďte si kolem sebe, vyneste smetí, udržujte auto, byt i pracovní prostředí v čistotě.

10. Naučte se nekárat

Buďte příkladem, ale nekázejte. Pro kázání si lidé mohou zajít do kostela. Neříkejte někomu, aby přestal kvůli svému zdraví s kouřením, když se této činnosti sami věnujete.

11. Často se usmívejte

Nikdy nezmeškejte příležitost se na někoho usmát. Může to být jediná věc, která jim dá sílu pokračovat. I oni se na vás usmějí zpět. Nebo budete jejich nejkrásnější dnešní vzpomínka.

12. Pozitivní postoj

Zůstaňte pozitivní bez ohledu na to, jak těžké to je. Štve vás politika nebo šéf v práci? Neplýtvejte svůj čas na této planetě a zaměřte se na věci, které vám dělají radost.

13. Využijte svůj humor

Smích je jako lék na duši. Věděli jste, že když se smějete, můžete zvrátit depresi i úzkosti?

14. Lež má krátké nohy

Lež je jako valící se sněhová koule. Když řeknete jednu, musíte přidat druhou. Až se v tom úplně zamotáte. Buďte pravdiví.

15. Jděte příkladem

Kolikrát jste svým dětem řekli, aby uklízeli pokoj, zatímco jste sledovali televizi a odpočívali? Děti nechápou, že jste už pracovali 8 hodin a jste vyčerpaní. Vezměte hadr a koště a jděte na chvíli uklízet. Budete jim skvělým příkladem.

16. Dodržte své slovo

Pokud někomu řeknete, že něco uděláte, ujistěte se, že to tak bude. Bez ohledu na to, jak unavení jste. Když to nezvládnete, omluvte se.

Reklama
Zdroj článku:
Reklama