Reklama

Kvíz: Nejbohatší Češi aneb Třpyt jejich majetku a úspěchů

Kvíz: Nejbohatší Češi aneb Třpyt jejich majetku a úspěchů Foto: Epic Cure / Shutterstock
Publikováno:
3 min

Víte, kolik mají nejbohatší Češi na svém kontě? Přečtěte si tento článek a prověřte své znalosti ohledně finančně nejúspěšnějších spoluobčanech prostřednictvím kvízových otázek.

Reklama

Česká Republika je domovem velmi významných podnikatelů, jejichž firmy jsou celosvětově uznávané. Následující seznam vám představí několik nejvýznamnějších českých miliardářů a jejich majetků:

Renáta Kellnerová s rodinou: po tragické smrti svého manžela převzala vedení investiční skupiny PPF, která působí celosvětově v mnoha odvětvích, zejména však v bankovnictví či telekomunikačním průmyslu.

Karel Komárek: zakladatel finanční skupiny KKCG, která se věnuje zejména energetickému, sázkařskému a IT odvětví.

Karel Komárek -
Karel Komárek – zakladatel KKCG | Zdroj: KKCG / Creative commons, CC-BY-SA

 

Radovan Vítek: největší český realitní magnát se umístil se svým majetkem 103 miliard korun na třetím místě žebříčku. Je vlastníkem firmy CPI Property Group, vlastní hotely, obchodní centra, ale také například byty a kancelářské budovy.

Daniel Křetínský: zakladatel konglomerátu, který nazval Energetický a průmyslový holding. Hlavní oblastí, na kterou je holding zaměřen, je energetika. V posledních letech však rozšiřuje své portfolio, vlastní například britskou Royal Mail a je spolumajitelem fotbalového klubu Sparta Praha

Reklama

Andrej Babiš: bývalý český předseda vlády nabyl za svého života majetku v hodnotě více než 70 miliard korun. Díky privatizaci byl schopen rozšířit svou hlavní firmu Agrofert, která se zaměřuje zejména na zemědělství, potravinářství a chemický průmysl.

Aleš Zavoral: zakladatel Alza.cz a vlastník majetku o hodnotě 65 miliard Kč. Expanduje do zahraničí a váží si soukromí, velmi zřídka se objevuje v médiích.

Zakladatel internetového obchodu Alza.cz - Aleš Zavoral.
Zakladatel internetového obchodu Alza.cz – Aleš Zavoral | Zdroj: Cernym90 / Creative commons, CC-BY-SA

Pavel Baudiš: spoluzakladatel antivirové a softwarové společnosti Avast a vlastník majetku ve výši 53,5 miliard Kč. Spolu se svým týmem vyvinul první antivirový program již v roce 1988, což bylo pouhé dva roky po objevení prvního viru. Aktuálně je také majitelem podílů v online supermarketu Rohlik.cz a pražském hotelu InterContinental.

Pavel Tykač: majitel společnosti Seven Energy AG. Jeho majetek činí 33,4 miliard Kč. Je aktivní i v bankovnictví a angažuje se v charitativních projektech.

Eduard Kučera: spoluzakladatel společnosti Avast Software. Jeho majetek je odhadován na 29,5 miliard Kč. Je také mecenášem Nadačního fondu Neuron.

Reklama

Marek Dospiva: spoluzakladatel a majitel investiční skupiny Penta. Jeho majetek dosahuje 26 miliard Kč. Investuje do oblastí zdravotnictví, finance, médií a reality.

Nyní si již prověřte vaše znalosti ohledně našich nejbohatších spoluobčanech:

Čeští miliardáři patří mezi nejvýznamnější podnikatele na světě. Jejich majetek je velkým přínosem pro českou ekonomiku a jejich úspěchy jsou obdivuhodné.

Reklama
Reklama