Jan Šebek

Jan Šebek

Jako malý jsem chtěl být jako Indiana Jones. Nestalo se tak, ale alespoň částečně jako on jsem. Historie je můj koníček a náplň života. Studuji různá období a éry, chodím na semináře, sleduji nové objevy.

Studia historie jsem bohužel nedokončil, můj život se vydal jinou cestou. Nicméně, pro mne historie je a bude vždy nedílnou součástí mého života. Nyní už se jí věnuji jen jako nadšenec, ale stále si udržuji styky s odborníky, stále se vzdělávám a zjišťuji, co kdo nalezl a prozkoumal do hloubky, třeba i za pomoci moderních technologií.

Moderní technologie nám umožňují revidovat a doobjevit mnoho už stávajících poznatků - stále se máme co učit a historie s nám doslova mění pod rukama. Někdo by řekl, že co už bylo prozkoumáno, tak na tom už se nic nezmění, a ejhle! Změní! A to mě baví.

Baví mě se s vámi dělit o historická fakta, události, životní příběhy a někdy i o poněkud sporná témata, která ještě nejsou vědecky podložena. Historií žiju a rád ji sdílím s širším publikem. Pokud zrovna nejsem pohroužen do historie, tak se věnuji našim dvojčatům, které s manželkou vychováváme na malém městě, nedaleko Plzně. Rád se s rodinou toulám přírodou a u toho nesmí chybět náš jack russell teriér, Indi.

Budu moc rád, pokud vás mé články zaujmou, pobaví a také třeba něco přiučí. To je pro člověka příjemné, když ví, že dělá něco smysluplného.

E-mail autora [email protected]