Horký tip z Paříže: Najíst se podle receptu Christiana Diora? Musíte zažít restauraci Monsieur Dior

Horký tip z Paříže: Najíst se podle receptu Christiana Diora? Musíte zažít restauraci Monsieur Dior

Foto: andersphoto / Shutterstock

Aktualizováno:
2 min
Pamatujte, že každý komentář bývá zprávou o komentujícím.
Děkujeme za vaše komentáře.

V březnu společnost Dior oznámila otevření své nové restaurace Monsieur Dior ve svém nedávno znovuotevřeném ikonickém obchodě na adrese Paris 30 Montaigne, napsala web hypebae.com. Nové menu čerpá inspiraci z francouzské kuchařky samotného Christiana Diora.

V březnu společnost Dior oznámila otevření své nové restaurace Monsieur Dior ve svém nedávno znovuotevřeném ikonickém obchodě na adrese Paris 30 Montaigne, napsal web hypebae.com. Nové menu čerpá inspiraci z francouzské kuchařky samotného Christiana Diora.

Všichni známe slavného návrháře Christiana Diora a jeho neuvěřitelné oblečení. Věděli jste ale, že slavný módní návrhář byl gurmán a zarytý „foodie“ (labužník)? Značka se mu rozhodla vzdát hold tím, že v březnu 2022 otevřela v Paříž špičkovou restauraci, kterou stojí za to navštívit.

Design, luxus, profesionálové

Cílem restaurace je oslavit lásku Christiana Diora ke kulinářskému umění nabídkou, která ztělesňuje francouzský způsob života. V čele Monsieur Dior stojí francouzský šéfkuchař Jean Imbert, který v současné době provozuje Le Restaurant Monsieur Dior a La Pâtisserie Dior spolu se svým dlouholetým spolupracovníkem Anthonym Clémotem. Podle webu Reead.com je samotné menu Monsieur Dior inspirováno bohatým dědictvím značky a samozřejmě vlastní francouzskou kuchařkou La Cuisine cousu-main. Klasická jídla jsou vylepšena jemnými kreativními doteky a jinde je kulinářský zážitek povýšen umístěním exkluzivních kolekcí Dior Maison a originálních uměleckých děl. Nejpozoruhodnější je, že prostor obsahuje portrét René Bouché s názvem „Christian Dior à table“ a zrcadlo navržené berlínskou umělkyní Claudií Wieserovou. 

Rozlehlé bankety nebo pohodlná křesla oděná do velmi elegantní dvoubarevné šachovnice (vybrané podle tónu místnosti), ale také nádobí z kolekce Dior house, číšnické oděvy vyrobené u Diora, vše je promyšleno tak, aby vytvořilo prostory, kde je luxus přítomen, aniž by to bylo příliš. Z restaurace máte jedinečný výhled do zahrady.

Po dvou letech renovace, která začala v roce 2020, otevřel pařížský butik své brány počátkem tohoto roku a nyní se zde nachází galerie a dvě stávající restaurace vedle tří zahrad. Prostor o rozloze 10 000 metrů čtverečních je ve vlastnictví společnosti Dior od roku 1946 a byl přepracován architektem Peterem Marinem. 

Reklama
Zdroje článku:
Reklama