Tesla najímá lidi pro svou novou továrnu v Berlíně

Tesla najímá lidi pro svou novou továrnu v Berlíně

Foto: Ivan Marc / Shutterstock

Aktualizováno:
2 min
Pamatujte, že každý komentář bývá zprávou o komentujícím.
Děkujeme za vaše komentáře.

Kalifornskou společnost Tesla asi není třeba úplně představovat. Za poslední roky si svým originálním zpracováním automobilů získala řadu fanoušků a zákazníků, čím se dostala do povědomí široké veřejnosti. Díky své vizi a originalitě na trhu si vysloužila výborné finanční výsledky.

Finanční výkazy Tesly byly pětkrát po sobě ziskové. Tento rok se dokonce stane součástí prestižního akciového indexu S&P 500. Všechna uvedená fakta poukazují na to, že Tesla zažívá vzestup. S tím souvisí i expanze výroby, kterou Tesla zahájila v Berlíně.

Tesla Gigafactory v Berlíně

Nově vytvořená továrna Tesly nesoucí název Gigafactory se má stát nejvyspělejším velkokapacitním výrobním závodem elektromobilů na světě. Po zahájení provozu začne Tesla vyrábět nový elektromobil, nesoucí název Tesla Model Y. Má se jednat o originální automobilový design a konstrukci. Gigafactory má nabídnout nejnovější technologie a výrobní postupy, jako jsou například nejvýkonnější systémy akumulátorů či vysoce výkonné pohonné jednotky. Nová továrna má být dokonalé pracoviště s moderním vybavením a má být zcela šetrná k přírodě, což jsme mohli vidět v minulosti také u Applu, který postavil ekologicky šetrný Apple Park.

Nábor nových pracovních sil do Gigafactory

Tesla plánuje začít nabírat první pracovníky v lednu 2021. Podle prvních očekávání najme Tesla v první vlně 7000 lidí, aby se byla schopna připravit na první výrobu. Počáteční plat se má pohybovat okolo 2700 EUR, což je zhruba 70 tisíc Kč. Kromě zaměstnanců do výroby plánuje Tesla přivést tým 25 specializovaných inženýrů k řešení nejnáročnějších problémů týkajících se výrobních procesů. Podle frankfurtské agentury práce bylo do skladu společnosti Giga Berlin již najato a umístěno 200 lidí. Evropský trh má pro americkou automobilku značný vzestupný potenciál, protože elektromobily jsou v Evropě velmi populární.

Reklama
Zdroje článku:
Reklama